Engellilerin hayat bulduğu saray

Bağcılar'daki Engelliler Sarayı'nda yabancı dilden tekstile birçok branşta eğitim gören 2 bin engelli mesleki beceri ediliyor

Giriş Tarihi: 4.11.2013
Bağcılar'da yapılan 6 katlı sarayda 25 farklı branşta meslek edindirme kursları veriliyor. "Ortopedik, görme, işitme, konuşma ve zihinsel engel" gruplarında engelliler kendilerine uygun kurslara katılarak hem sosyal hayata, hem de ekonomik hayata dahil oluyor. Yabancı dil, işaret dili, ahşap oyuncak üretimi, tekstil üretim, halıkilim dokuma, kuaförlük, nikah şekeri ve yapay çiçek, braille alfabesi, uygulamalı aşçılık eğitimi gibi farklı alanlarda meslek edinen engelliler düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklere katılıyor.

İLÇEDE 12 BİN ENGELLİ VAR
Engellilerin istihdamına yönelik hazırlanan Engelliler Akademisi Projesi bünyesinde açılan 15 farklı temel eğitim ve meslek edindirme kursuna da farklı engel gruplarında engelliler katılabiliyor. 4'er aylık periyotlarla uygulanan kurslara şimdiye kadar binin üzerinde engelli katıldı. İlçede 12 bin engelli olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Engelliler Sarayı'nın Avrupa'da bir benzerinin bulunmadığını ifade ederek "Engelli kardeşlerimiz bunu hak ediyor" diye konuştu. "Kekeme Okulu" adı altında konuşma bozukluğu olanlara yönelik bir kursun da bulunduğu Saray'da ayrıca 'Engelsiz Eğitim Projesi' ile tüm vatandaşlara yönelik meslek edindirme hizmeti veriliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilerin hayat bulduğu saray
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN