Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Çocuğum için hastane önüne çadır kurarım"

Giriş Tarihi: 5.11.2013 11:53

Bir yaşından bu yana ağır immün yetmezliği ile mücadele eden Büşra Ersoy'a İtalya'dan gelen ilikle yapılan nakil tutmadı. Hayata yeniden tutunan Büşra'ya bu kez mutlu haber Almanya'dan geldi. Büşra, sağlığına kavuşabilmesi için Almanya'dan gelecek iliği bekliyor.

Mahiye Ersoy, maddi durumlarının iyi olmadığını belirterek "Gerekirse hastane önüne çadır kurarım" dedi.

Mersin'de yaşayan 38 yaşındaki Raşit Ersoy ile 32 yaşındaki Mahiye Ersoy çiftinin dünyaya gelen ilk ve üçüncü çocukları gibi dördüncü çocukları Büşra'ya da 'ağır kombine immün yetmezliği' teşhisi konuldu. İlik nakli için donör bulunamaması nedeniyle hasta iki çocuğunu kaybettiğini belirten Mahiye Ersoy, "Büşra'nın yaşaması için herkesin dualarını bekliyoruz" dedi.

İLİK TUTMADI

Üç aydır Medical Park Antalya Hastanesi'nde tedavi gören ve yeniden ilik nakline hazırlanan Büşra'nın 1 yaşından bu yana hastalıkla mücadele ettiğini anlatan anne Ersoy, bir hayırseverin inşaat işçisi olan eşini sigortalı olarak çalıştırdığını ve Büşra'nın artık hastane masrafının olmadığını söyledi.

Büşra'nın hastalığının sekiz yıldır devam ettiğini aktaran Mahiye Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sekiz yıldır hastaneye sürekli gidip geliyoruz. Hastalıktan dolayı Büşra'nın safra kesesine bakıldı. Adana'daki doktorumuz buradaki doktorlara her şeyi göndermiş, kan oranları, tahliller. İlik nakli için başvurumuzu yapmış. İlk iliğin İtalya'da bulunduğunu öğrendim. Burada bütün tetkikleri yapıldı. Geçen 24 Ağustos'ta Büşra'ya nakil yapıldı. Sevincimiz nakille birlikte katlanmıştı. Naklin ardından bizi zorlu bir süreç bekledi. Büşra'nın aldığı nefese kadar dikkat etmemiz gerekiyordu."

Hastane yakınında 800 liraya ev kiraladıklarını anlatan Ersoy, şunları söyledi: "Büşra'ya özel bir oda hazırladık. Ama geçen hafta Büşra'nın vücudu iliği kabul etmedi. Mutluluğumuz kısa sürdü. Ama bir mutlu haber daha aldık. Büşra için doktorları acil ilik uyarısı yaptığı için Almanya'dan bir ilik bulundu. Gönüllü verici olduğu için süreci bekliyoruz. Şu an Büşra'nın hafif zatürresi var. Tedavisine devam ediliyor. Umudumuz Almanya'daki gönüllü vericinin biran önce ilik bağışında bulunmasıdır."

BÜŞRA'YI DA KAYBETMEK İSTEMİYORUM

Yaklaşık 18 yıllık evli olduklarını anlatan 32 yaşındaki Mahiye Ersoy da şöyle konuştu: "Biz bu hastalıktan iki çocuğumuzu kaybettik. Bağışıklık sistemi kuvvetsizliği. 18 yıldır evliyim, 18 yıldır hastanelerdeyim. Bu hastalığa çare yokmuş. Dünyada çok nadir bulunan bir hastalık diyorlar. 18 senedir elimde avucumda ne varsa kaybettiğim iki çocuğumun hastalığına harcadım. Büşra'yı da kaybetmek istemiyorum. Çok acı çektiğim için yüreğim yanıyor. Büşra'ya, Allah esirgesin, bir şey olmasın. Maddi durumumuz kötü. Ev kiramızı veremedik. Eğer evden çıkarırlarsa çocuğun tedavisi için hastanenin önüne çadır kurarım. Kendim içi bir şey istemiyorum. Sadece çocuğum için hayırseverlerden yardım bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Çocuğum için hastane önüne çadır kurarım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN