Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 5.11.2013 07:41 Güncelleme Tarihi: 5.11.2013 12:41

Meteorolojik tahminlere göre pastırma yazı bir süre daha devam edecek. Ancak hafta içinde yağış beklenen yerler de var.

Pastırma yazı tahminlere göre haftanın ilk yarısında da devam edecek. Taki perşembeye kadar. Perşembe günü Meteorolojik tahminlere göre yurdun batısına sağanak yağışlar geliyor.

İşte hava durumu ile ilgili olarak yapılan tahminler:

"Çarşamba gece geç saatlerden itibaren Marmara'da daha çok da kuzeyinde; yani İstanbulla birlikte daha sonra perşembe günü sabah saatlerinden itibaren de Batı Karadeniz, ilerleyen saatlerde Orta ve Doğu Karadeniz'de bu sistem etkisini kaydıracak ve yağışlar oralarda devam edecek."

Yağış alan noktalarda sıcaklıkların düşmesi bekleniyor

"Perşembe günü kuzeyden gelen hava sıcaklıkları bir 3-4 derece kadar düşürecek. Pastırma yazı havasını biraz daha soluyor olacağız." Meteoroloji'ye göre cuma günü tablo tam tersine dönecek. Batıda'ki yağışlı sistemin doğuya kayması bekleniyor. Güneş Batı'da yüzünü yeniden gösterecek.

"Bu yağışlı sistem cuma günü sabah saatlerinden sonra da Doğu Karadeniz'den yurdu terk edecek"

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adana'nın doğu ilçeleri ile Malatya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

YAĞIŞLI HAVA BAZI KESİMLERDE ETKİLİ OLACAK

Yağışlı hava Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adana'nın doğu ilçeleri ile Malatya çevrelerinde etkili olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adana'nın doğu ilçeleri ile Malatya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL:
Parçalı bulutlu.(21)

ANKARA: Parçalı bulutlu.(21)

İZMİR: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(18)

ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(27)

Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu.(22)

SAMSUN: Parçalı bulutlu.(20)

ERZURUM: Parçalı bulutlu.(15)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(22)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Çanakkale'nin Ayvacık ile Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Ayvalık, Havran ve Gömeç ilçelerinin, öğle saatlerinde Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve günaybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adana'nın doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Malatya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN