Balık haline şafak baskını

Giriş Tarihi: 7.11.2013 08:17

Balık haline sabah saatlerinde düzenlenen baskında, küçük boyda olduğu tespit edilen balıklara el konuldu, toplam 6 bin 461 lira idari para cezası uygulandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ekipleri, izmir Balık Hali'ni denetledi. Denetim sırasında, hale getirilen
balıklar boy, ağırlık ve tür yasağı sınıflandırmasıyla nakil belgeler bakımından incelendi. Mevzuata aykırı faaliyet gösteren işyeri sahiplerine 923 lira ceza kesildi, balıklara el konuldu.

Denetimler sonunda yasağa aykırı 310 kilogram balığa el konulurken, 7 iş yeri sahibine toplam 6 bin 461 lira para ceza kesildi. Yılbaşından beri
İzmir'de yapılan denetimler sonucunda 27 ton balığa el konuldu, 11 bin 432 lira da para cezası uygulandı.

Daha önce Bursa ve Balıkesir'de denetim yapıldığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kontrol Denetim Birim Sorumlusu Yaşar Kayabaşı, İzmir Hali'nde gerçekleştirilen denetime 10 ilden 35 uzmanın katıldığı belirtti. Kayabaşı, "Bakınlığımızın yasadışı avcılıkla mücadele çerçevesinde rutin denetimlerinin yanısıra toplu denetim yapıyoruz. Bunun yanında balıkların boy, ağırlık, zaman ve tür yasağı şeklinde kontrolleri gerçekleştiriliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balık haline şafak baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN