Şoke eden görüntüler ortaya çıktı!

Giriş Tarihi: 7.11.2013 16:28 Güncelleme Tarihi: 7.11.2013 16:32

Aydın Nazilli'de yetiştirme yurdunda kalan 18 yaşından küçük kız çocuklarını "alkol ve uyuşturucu maddeye alıştırıp taciz ve fuhşa teşvik ettikleri" iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişinin sorguları sürerken, zanlıların kız çocuklarını evlilik vaadiyle kandırdığı belirtildi.

Operasyonla ilgili Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığından edinilen bilgiye göre; Nazilli'ye bağlı İsabeyli beldesinde bulunan 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda barınmakta olan kız çocuklarından bazıları yurttan kaçtı. Çocukların dışarıda kaldıkları süre zarfında alkol ve uyuşturucu madde kullanmaya alıştırıldıkları ve kötü niyetli şahısların cinsel istismarına maruz kaldıkları yönünde Başsavcılığa yapılan ihbar ve şikayetler üzerine, Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda soruşturma başlatıldı. Aydın İl Jandarma ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığınca başlatılan teknik takip sonucunda 11 şüphelinin evinde ve iş yerinde yapılan aramalarda birçok uyuşturucu madde ile yaşı küçük çocuklara yönelik cinsel istismar delili kayıtlar olan CD, flash bellek, cep telefonu ve bilgisayar ele geçirildi.

Ele geçirilen şüphelilerin hiçbirisinin 80. Yıl Çocuk Yuvası'nda görevli memurlardan olmadığı ve tamamının sivil şahıslardan oluştuğu belirtilen açıklamada, "10 mağdur çocuğumuza yönelik cinsel istismarın gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Şüphelilerin 10'u yakalanmış olup, biri firar etmiştir. Firar eden kişi ile ilgili arama çalışmaları devam etmektedir. Halen gözaltında olan 10 şüphelinin sorgusu devam etmektedir. Gözaltına alınan şahıslar arasında bir kamu personeli de bulunmaktadır" denildi.

AŞK, SEVGİ VE EVLİLİK VAATLERİYLE KANDIRMIŞLAR

Açıklamanın devamında, "Yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli ve mağdurların ifadelerinin psikolog ve avukat nezaretinde alınmasına devam olunmaktadır. Alınacak olan mağdur ve şüpheli ifadeleri doğrultusunda, soruşturmaya derinleştirilerek devam olunacaktır. Mağdur yaşı küçük kız çocuklarına yönelik olarak cinsel istismar suçunun şüpheliler tarafından kalacak yer, yiyecek, içecek, para, kontör, hediye, alkol ve uyuşturucu madde gibi iradelerini etkileyecek vaatlerde bulunmak suretiyle ya da olanların idrak edemeyeceği tarzda aşk, sevgi, eğlence ve evlilik gibi güzel sözlerle hileli bir şekilde yollar kullanılarak gerçekleştirdikleri, bazı mağdurların ses ve görüntü kaydını yaparak bu kayıtları şantaj ve tehdit aracı olarak kullanmak suretiyle bu suçları işledikleri tespit olunmuştur. Mağdur kız çocuklarından birçoğunun daha önce İsabeyli beldesinde bulunan 80. Yıl Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklar olduğu, 4 kız çocuğunun da halen yurtta kalan kız çocuğu olduğu tespit edilmiştir. Şüphelilerin tamamı dışarıdan sivil vatandaşlardan olup, bir tanesi başka bir kamu kurumunda görevli kamu personelidir. İsabeyli 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda görev yapan görevlilerden hiçbirisi şüpheli olarak gözaltında değildir. Soruşturma Aydın İl Jandarma Komutanlığı ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığınca Başsavcılığımızın koordinasyonluğunda yürütülmekte olup, şüphelilerin sorgusuna halen Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığında devam olunmaktadır" ifadeleri kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoke eden görüntüler ortaya çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN