Annelik tutkusu iş kadınını yaktı

Parlak bir kariyeri olan Şeniz Ünal, annelik tutkusu yüzünden mahkemelik oldu. Ünal, dünyaya getirmediği iki çocuğu nüfusuna kaydettirmekle suçlanıyor

Giriş Tarihi: 9.11.2013
Göz kamaştırıcı bir kariyere sahip olan iş kadını Şeniz Ünal, iki çocuğu yasadışı şekilde nüfusuna geçirdiği iddiasıyla 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı belgelere göre ünlü işadamı Adem Ünal'ın sahibi olduğu GEMSAN A.Ş'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Ay Danışmanlık'ın sahibi olan Şeniz Ünal hakkında dava açılmasına sebep olan olay zinciri 2006 yılında başladı. Parlak kariyer sahibi iken çocuk sahibi olmak da isteyen Şeniz Ünal hiç evlenmedi, ancak iddialara göre Ankara'da daha 1.5 yaşında olan bir çocuğu babasının rızası ile yanına aldı. Fakat çocuğu nüfusuna yasadışı bir yöntemle geçirdi. Silivri Nüfus Müdürlüğü'ne başvurarak hastane dışında doğum yapmış gibi beyanda bulunan Şeniz Ünal, Amber adlı çocuk kendi çocuğuymuş gibi nüfus cüzdanı çıkardı. Ünal, çocuğun baba adını da Ahmet olarak beyan etti. Ünal, 2009'da da ikinci bir çocuk almak istedi. Bu kez yabancı uyruklu bir kadın tarafından istenmeyen gebelik sonucu bir hastanede dünyaya getirilen kundaktaki bir bebeği yanına aldı. Yine Silivri Nüfus Müdürlüğü'ne başvuran ve ilk çocukta olduğu gibi yasadışı bir yöntem kullanan Şeniz Ünal bir kez daha hastane harici doğum yapmış gibi beyanda bulundu. Böylece Asya ismini verdiği ikinci çocuk da nüfusuna kaydedildi. İkinci çocuğun baba adı da Ahmet olarak kayıtlara geçildi.

'ÇOCUKLARA BEN BAKTIM'
Bir ihbar üzerine olaydan haberdar olan Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda Şeniz Ünal hakkında her iki çocuk için de 'resmi belgede sahtecilik' ve 'çocuğun soy bağını değiştirme' suçları kapsamında 8 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. Savcı, iddianamede çocukların soy bağlarının değiştirildiğini, nüfus kaydının gerçeği yansıtmadığını ve bu sebeple Şeniz Ünal'ın cezalandırılması gerektiğini öne sürdü. Yargılama sonucu resmi belgede sahtecilik suçundan çocuk başına 1 yıl 8 ay, çocuğun soy bağını değiştirme suçundan ise çocuk başına 10 ay olmak üzere toplam 5 yıl ceza alan Şeniz Ünal, avukatı aracılığı ile cezayı temyiz etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay 11. Ceza Dairesi mahkûmiyet kararı bozdu. Yeniden yerel mahkemeye gelen davada yargılama halen Silivri'de sürüyor. Dava konusu iki çocuk halen Şeniz Ünal'ın yanında bulunuyor. Şeniz Ünal emniyette verdiği ifadede çocukları ailelerinden aldığını, birinci çocuğu bir yaşında, ikinci çocuğu ise henüz birkaç günlükken eve getirip baktığını, annelik yaptığını söyledi. Bu arada Şeniz Ünal da kendisinden para istediğini iddia ettiği çocukların durumunu bilen babasının eski bir çalışanı tarafından şantaja maruz kaldığı iddiasıyla savcılığa müracaat etti. Savcılık, şikâyet üzerine C. S. ve O. G. Adlı kişiler hakkında dava açtı. SABAH'ın ulaştığı Şeniz Ünal, "Yanlış bir durum ve yargılanıyorum. Çocuklarla aramda bir güven oluştu. Haber yapılmasını istemiyorum" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annelik tutkusu iş kadınını yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN