Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 13.11.2013 08:12 Güncelleme Tarihi: 13.11.2013 08:18
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, ) Rize ile Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçeleri ile sabah ilk saatlerde kars çevrelerinin aralıklı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nun güneyi, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde gündüz sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde, gece sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nun güneyi, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Görüş mesafesinde azalma, trafikte aksamalar v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde güneyinde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı görülecek. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde sis olayı görülecek.Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, kıyılarının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde sis olayı görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Genellikle parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Rize ve Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzey ve doğusunun çok bulutlu, sabah ilk saatlerde kars çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde güneynde yer yer sis olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN