Yemek tarifi gibi para çoğaltma yöntemi

Giriş Tarihi: 14.11.2013 14:10 Güncelleme Tarihi: 14.11.2013 14:14

Barcelonalı Messi bile böyle pas vermedi. Togolu adaşı, "Solisyonla para çoğaltıyoruz" dedi. Türk mühendis ile eşi internetten tanıştıkları adama kanıverdi. 560 bin TL ödedi! 'Sihirbaz', İstanbul'da enselendi...

Fransa, Togo ve Türkiye arasındaki şebekenin faaliyetleri filmleri aratmadı. Olay, 2 Mayıs'ta İstanbul'da başladı. Mühendis Serdar S.'nin (34) e-mail adresine 2 Mayıs'ta bir elektronik posta gönderildi. Email, Togo'da yaşayan ve kendisini işadamı olarak tanıtan Roger Messi'ye (33) aitti. Messi, gönderdiği e-mail ile elinde solüsyon içerikli özel kimyasal maddeler bulunduğunu belirtti.

TEKLİFİ KABUL ETTİLER

Togolu Messi mesajında "500'er Euro'luk banknotları bu solisyona batırarak çoğaltıyoruz. Ancak kimyasallar İstanbul'daki ekibimizde. Elimizde 6 milyon 200 bin Euro var. Bu parayı İstanbul'a gönderebilmemiz için yardımcı olursanız, çoğalttığımız paranın yüzde 50'sini size veririz" diye yazdı. Mesajı okuyan Serdar S. ile eşi Bilge, Messi'nin teklifini kabul etti.

5 AY BOYUNCA SES ÇIKMADI!

Messi, bu işlem için çiftten önce 30 bin dolar (60 bin TL), sonra da 180 bin euro (500 bin TL) istedi. Mühendis çift, toplam 560 bin TL'yi Messi'ye gönderdi. Ancak 5 ay boyunca Messi'den cevap alamayan Serdar S., polise gitti. Ekipler çiftin Fransa, Togo ve İstanbul'da faaliyet yürüten bir dolandırıcılık şebekesinin ağına düştüğünü tespit etti. Yapılan operasyon sonucu Messi, yakalandı!

SINIR DIŞI EDİLDİ

İstanbul'a kaçak yollardan girdiği tespit edilen Roger Messi, dün adliyeye sevk edildi. Messi, Yabancılar Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri sonrasında sınır dışı edildi.

YEMEK TARİFİ VERİR GİBİ...

Peki Afrika'nın batısından gelip Türkiye'deki mühendis çifti kandıran Messi, nasıl yakalandı? Polis; Serdar S. ile İstanbul'a gelen Messi arasında 8 Kasım günü buluşma ayarlattı. Serdar S.'den 300 bin Euro daha isteyen Messi "Paraları solisyonla kaplanan çantada 10 gün bekleteceğiz. Bu süre boyunca hiç ışık görmeyecek. Daha sonra 3 milyon 100 bin Euro'yu size vereceğiz" dedi. Polis buluşmada Messi'yi yakaladı. Messi'nin yanındaki çantadan, 500'er Euro'luk gerçek banknotlar çıktı.

Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemek tarifi gibi para çoğaltma yöntemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN