Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yüzüyle, ilk sakal tıraşını oldu

Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli hastası Salih Üslün, ameliyattan 50 gün sonra ilk sakal tıraşını oldu. Üslün "Estetik ameliyatlı yüzlerden bile güzel olmuş" diyerek yeni görüntüsüne tam not verdi

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Türkiye'nin 6'ıncı yüz nakli olan Salih Üslün, ameliyatın ardından ilk kez sakal tıraşı oldu. Uzayan sakallarını kesmek için 45 dakika uğraşan berbere 20 TL bahşiş veren Üslün, yeni yüzünü çok beğendiğini ifade ederken ameliyatı yapan Prof. Ömer Özkan da, "Şimdiye kadar yapılan yüz nakilleri içinde en iyisi" dedi.

OĞLU: BENDEN BİLE GENÇ

Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde geçen 23 Ağustos'ta tam yüz nakli yapılan ve Türkiye'nin 6'ncı Akdeniz Üniversitesi'nin ise 4'üncü yüz nakli hastası olan 54 yaşındaki Salih Üslün, 50 gün sonra ilk kez sakal tıraşı oldu. Üstün'ün oldukça uzayan sakalları, hastane berberi tarafından 45 dakika da kesilebildi. Tıraşın ardından aynada yeni yüzüne bakan ve çok beğenen Üstün, berbere 20 TL bahşiş verdi. Yeni yüzünü ilk kez sakalsız gören Salih Üslün, "Kadınlar estetik yaptırıp yüzünü gerdirmek için yüz binlerce lira para veriyor. Ama benim yüzüm ise hepsinden daha genç ve güzel olmuş" diye konuştu. Salih Üslün'e refakat eden Oğlu Serkan Üslün ise tıraşın ardından babasının yüzünü görünce, "Babam çok genç olmuş. Hatta benden bile genç görünüyor. Artık ağızdan da besleniyor" dedi. Edirne'de yaşayan eşi Yıldız Üslün de Salih Üslün'ün yeni halinin fotoğrafını öpüp hasret gidererek "Çok güzel olmuş" dedi.

ÖZKAN: YENİ YÜZ HARİKA...
Prof. Dr. Ömer Özkan ise hastasının durumunu inceledikten sonra şöyle konuştu: "Salih Üslün'e tüm yüzü, saçı ve derisinin büyük kısmını, alt çene ve üst çeneyi, dilin bir kısmını, bu hastamıza burnu ile beraber taşıdık. Biraz daha komplike bir konstrüksiyon gerekti ama oldukça güzel bir nakil oldu. Şimdiye kadar yapılanların en iyisi. Yeni yüz harika." Özkan, ayrıca Salih Üslün'ün önümüzdeki günlerde evine izne gideceğini de sözlerine ekledi. Çiftçilik yaparak geçimini sürdüren Salih Üslün'e, nakilden önce 4 yıldır oğlu Sedat bakıyordu. Tarla faresi kovalarken tüfeğini elinden düşürmesi sonucu yüzünü kaybeden Üslün'e trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 31 yaşındaki Muhittin Turan'dan alınan yüz yaklaşık 8 saat süren operasyonla nakledilmişti.

BERBERE 20 LİRA BAHŞİŞ VERDİ
Sakalı kesmek için 45 dakika uğraşan berbere 20 lira bahşiş veren Salih Üslün, yeni yüzünü aynada inceledi ve çok beğendi. Oğlu Serkan da "Babam benden bile genç görünüyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yüzüyle, ilk sakal tıraşını oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN