Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonu havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 15.11.2013 07:44 Güncelleme Tarihi: 15.11.2013 10:32

Ülke genelinde gündüz sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde olmaya devam ederken, gece sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek. Yağışlar ise, Muğla'nın doğu ilçeleri, (Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye) ile Kaş çevrelerinde kuvvetli olacak.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile İstanbul, Kırklareli, Çanakkale, Sinop, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Muğla'nın doğu ilçeleri ile Kaş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Muğla'nın doğu ilçeleri (Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye) ile Kaş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

SİS UYARISI

Meteoroloji, sabah saatlerinde, iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgilileri ve vatandaşları tedbirli olması gerektiği konusunda uyardı.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL:
Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve hafif sağanak yağışlı. (17)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu.(14)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(18)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu.(25)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, Merkez ve Batı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kaş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.(19)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(13)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu.(10)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı.(17)

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale, Kırklareli ve İstanbul ile Balıkesir'in batı çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla'nın doğu ilçelerinde (Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye) kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Batı Akdeniz'in çok bulutlu ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kaş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak ile zamanla Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğusunun kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonu havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN