Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadıköy-Kartal Metrosu için müjdeli haber

Giriş Tarihi: 15.11.2013 21:58
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz Ağustos ayında hizmete başlayan ve açıldığı tarihten bu yana yüzde 50 indirimle vatandaşlara hizmet veren Kadıköy-Kartal Metrosu'nun indirim tarifesini 1 Haziran 2014 tarihine kadar uzattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Kasım ayı toplantısının 5. birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı'ndaki Meclis Salonu'nda gerçekleştirdi. Toplantıda vatandaşlardan büyük rağbet gören ve 15 aydır yüzde 50 indirimle hizmet veren Kadıköy-Kartal Metrosu'nun indirimli tarifesi, 1 Haziran 2014 tarihine kadar uzatıldı.

AK Parti Grubunun sunduğu teklifte, Marmaray'ın 29 Ekim 2013 tarihinde açılması ve Ayrılık Çeşmesi İstasyonu'nda Kadıköy-Kartal Metrosu ile entegre olmasıyla hattın öneminin daha da artması ve toplu ulaşımın özendirilmesi amacıyla 6 ay süreyle uzatılması talep edildi.

AKBİL ve İstanbulkart kullanımıyla yüzde 50 indirimden yararlanma imkanı sunan Kadıköy-Kartal Hattı'nda her gün 200 binin üzerinde vatandaş seyahat ediyor.

Teklif meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi. Kadıköy-Kartal Metrosu, alınan karar doğrultusunda 1 Haziran 2014 tarihine kadar yüzde 50 indirimli hizmet vermeye devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıköy-Kartal Metrosu için müjdeli haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN