Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatta koşacağınız en anlamlı koşu !

İstanbul maratonu sadece sporcuları biraraya getirip kıtaları aşmakla kalmayıp “sosyal sorumluluk” anlamında da evrensel bir barış yaratma yolunda ilerliyor.

Giriş Tarihi: 16.11.2013 17:36
17 Kasım 2013 Pazar günü yapılacak olan Vodafone İstanbul" Maratonunda Kansersiz Yaşam Derneği'nin destekçileri Zuhal Saltabaş Tümay ve eşi Sami Tümay'ın liderliğinde başlatılan "KOŞAN MELEKLER" hareketi gün geçtikçe büyüyor. Bu yıl maratonda yarışacak destekçilerimiz arasında; Zuhal Saltabaş Tümay, Sami Tümay, Elhan Günay, Cüneyt Ballı, Ahmet Çayıroğlu, Hakan Demiray, Gülnur Çevik, Neslihan Cevher Yanıkoğlu, Zeynep Gül Songür Aktaş, Mümtaz Aktaş, Ceren Ateş, Murat Girit yer alıyor. Koşan Melekler "EN ANLAMLI KOŞU" Kampanyası için bağış toplayacak.

KOŞAN MELEKLER hareketi kapsamında sporcularımız,çevrelerine yaptıkları duyuru ile "EN ANLAMLI KOŞU" kampanyasına bağış yapma çağrısında bulunarak, kanser hastası çocuklarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesini sağlıyorlar..

Kansersiz Yaşam Derneği sporcu melekleri;

"Bizler katılacağımız her türlü yarışta attığımız adımların anlamlı olmasını istiyoruz ve bunun içinde sizlerin desteğiyle Kansersiz Yaşam Derneği için adım atmak, bisiklet çevirmek ve kulaç atmak istiyoruz. Böylece "sadece" spor yapmış olmuyoruz, desteklediğimiz dernek için bir nevi gönüllü elçiliğini yapmış oluyoruz. Seni de bu çabama destek vermeye davet ediyorum. Vodafone İstanbul Maratonu'nda bağışınızla senin de bir adımın olsun." Diyor..

Ülkemizde çocukluk çağı kanserlerinin görülme sıklığı 1.000.000/120'dir. Türkiye'de her yıl 2.400 yeni çocuk kanseri olgusu görülmektedir. Kanser tanı ve tedavisinde, özellikle ilaç tedavisinde kaydedilen önemli gelişmelere çocukluk çağı kanserlerinde sağ kalım önemli ölçüde artmıştır. Çocukluk çağı kanserlerde iyileşme oranı % 60-70'e yükselmiştir.

Kansersiz Yaşam Derneği olarak;

Ana amaçlarımızdan biri ülke genelinde bulunan, kamu, sgk ve üniversite hastanelerine bağlı olan Pediatrik Onkoloji ve Pediatrik Hematoloji servislerini iyileştirmek, geliştirmek, eksiklerini tamamlayarak devletin yükünü bir sivil toplum örgütü olarak azaltmaktır ve çocuklarımıza daha konforlu bir iyileşme ortamı hazırlamaktır.

Aynı zamanda ülke genelinde , servislerin bulunduğu illerde çocuk kanserleri üzerine dikkat çekmek, çocuklar ile paylaşımlarda bulunmak, kendilerini hayatın ve bir takımın parçaları olarak hissetmelerini sağlamak ve psikolojilerine pozitif dokunuşlar yapabilmek bu projenin en önemli temasıdır.

Koşan melekler ile onlar için "EN ANLAMLI KOŞU" yu bizimle koşar mısınız ?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatta koşacağınız en anlamlı koşu !
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN