Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soba zehirlenmelerine dikkat

Gaziantep'in Araban ilçesinde soba zehirlenmeleri ve yangınlara karşı uyarıcı broşürler dağıtılarak vatandaşın daha duyarlı olunması istendi.

Giriş Tarihi: 18.11.2013 11:30
Araban'da, kış aylarında sıkça yaşanan soba zehirlenmeleri ve sobadan kaynaklı yangınların azaltılması için Arabanlılar ve Yavuzelililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından vatandaş ve esnafa uyarıcı broşür dağıtıldı.

Yürütülen faaliyete ilişkin bilgi veren Arabanlılar ve Yavuzelililer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Garip Doğan, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ısınmak için evlere kurulan sobalarda yakılan kömürlerden sızan karbonmonoksit gazından geçen yıl Gaziantep il merkezi ile ilçelerde onlarca vatandaşların zehirlenerek hayatını kaybettiğini söyledi.

Önceki senelerde meydana gelen felaketlerin bu kış yaşanmaması için çalıştıklarını ifade eden Doğan, 'Gaziantep ve ilçelerinde sobalar kurulmaya başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Kömürcü ile İtfaiye Eğitim ve Denetim Şube Müdürü Mustafa Koldar ile görüşerek temin ettiğimiz bin adet uyarıcı broşürü vatandaşımıza dağıtıyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soba zehirlenmelerine dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN