Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu köyde çocuk yapana su bedava

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı Köyü Muhtarlığı, köy nüfusunu artırmak için başlattığı 'Bir çocuk yap bir yıl suyun bedava olsun' projesi ile vermiş olduğu sözü tutarak, kampanyanın ilk bebeği ile projeyi başlattı.

Giriş Tarihi: 19.11.2013 10:03 Güncelleme Tarihi: 19.11.2013 10:11
36 gün önce bebek sahibi olan Çelik çiftinin bir yıl boyunca su parası muhtarlık tarafından karşılanacak. Kampanyanın ilk bebeği Ayşem bebeğin ailesi, 1 yıllık su faturasından kurtulacak.

Pınarhisar ilçesine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Tozaklı köyünün nüfusunun gitgide düşmesinden ve köy okulunun kapatılma konusunun gündeme gelmesinden dolayı köy muhtarı Ali İnan, köyde bebek yapan çiftlerin bir yıl boyunca su paralarının köy muhtarlığı tarafından karşılanacağını söyledi.

Köy muhtarı İnan 'Bir çocuk yap bir yıl suyun bedava olsun' kampanyasını 31 Aralık 2012 tarihinde başlattıklarının altını çizerek, "Çocuk sahibi olan çiftlerimize bir yıl boyunca su parasının muhtarlığımız tarafından ödeneceğini söylemiştim. Nitekim Selvinaz- Erdinç Çelik çiftimiz, 36 gün önce dünyaya gelen Ayşem bebek ile kampanyaya dahil oldular. Çelik çiftimizin bir yıl boyunca su parası muhtarlığımız tarafından ödenecek. 2013 yılında ilk doğan bebeğimiz Ayşem bebeğimiz. Okulumuzun açık kalması için ve genç nüfusumuzun azalmasından dolayı bu kampanyayı devam ettiriyoruz. 2014 yerel seçimlerinde tekrar muhtar olarak seçilirsem bu kampanyamı devam ettireceğim. 3 ayda bir gelen su faturasını ödeyeceğiz' şeklinde konuştu.

'BEBEĞİMİZ AYŞEM KISMETİYLE BİRLİKTE DÜNYAYA GELDİ'

Ayşem bebeğin annesi Selvinaz Çelik ise, 'Muhtarımız tarafından bir yıl boyunca su paramız ödenecek. Suya para vermeyeceğiz diye tabii ki de hor kullanarak müsriflik yapmayacağız. Kampanya çok güzel bir kampanya. Köyümüzün genç nüfusu çok az muhtarımızın kampanyası ile inşallah nüfusumuz tekrar çoğalacak' dedi.

Muhtar İnan, Ayşem bebeğin ailesine getirdiği şansı köye de getireceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu köyde çocuk yapana su bedava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN