Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş kavgasına 5 yıl hapis cezası

Ağabeyini başına sandalye fırlatarak yaralayan Yüksel Akhan, 5 yıl hapis cezası aldı. İki kardeş barışmalarına rağmen cezası onanan Akhan, 10 gün sonra cezaevine girecek

Giriş Tarihi: 19.11.2013
Trabzon'un Of ilçesine bağlı Hayrat beldesinde 3 yıl önce iki kardeş arasında kavga çıktı. Kardeşler davalık oldu. Ağabeyini yaralayan Yüksel Akhan'a mahkeme 5 yıl hapis cezası verdi. Olaydan sonra ağabeyiyle barışan Akhan, davayı temyize götürdü. Ancak Yargıtay cezayı onadı. 10 gün sonra cezaevine girecek olan Yüksel Akhan, "Biz ağabeyimle, yeğenlerimle barıştık ama yargı beni affetmedi. Eşim ve çocuklarım mağdur olacak" dedi.

SANDALYE KULAĞINI KESTİ
Bir çay fabrikasında çalışan 37 yaşındaki Yüksel Akhan, 2010'da ağabeyi Şevki Akhan ile aralarında tartışma çıktığını belirterek, "Olay günü ağabeyim Şevki Akhan (43) ve iki oğlu Selim ve Şevki evimizin yanındaki çay ocağına gelerek ailevi sorunlardan dolayı bana bağırarak üzerime doğru geldiler. Ağabeyim ve iki yeğenim beni darp etmeye başladı. Ben de o sırada elime geçirdiğim sandalyeyi ağabeyimin başına attım. Sandalye kulağını kesti. Yeğenlerim onu hastaneye götürürken, ben de sinirim yatışmadığımdan ağabeyimin evine gidip, kapısına ve merdivenlerine zarar verdim" diye konuştu. Olaydan sonra Şevki Akhan, kardeşi hakkında şikâyette bulundu. Daha önce 2006'da 'kasten yaralama' suçundan ceza verilen ancak Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında cezası 5 yıl süreyle ertelenen Yüksel Akhan'ın tekrar suç işlememesi gerekiyordu. Of Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hâkim, Yüksel Akhan'ın tekrar suç işlemesi nedeniyle sanığı 'kasten yaralama ve mala zarar verme' suçlarından 5 yıl hapse mahkûm etti. Olaydan sonra ağabeyi ve yeğenleriyle barışan Yüksel Akhan, avukatı aracılığıyla davayı temyize gönderdi. Ancak Yargıtay geçen hafta cezayı onadı. Olaydan sonra ağabeyiyle barıştıklarını söyleyen Yüksel Akhan, "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdım. Ne olur yuvamız yıkılmasın" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş kavgasına 5 yıl hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN