Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenci yurdunda yangın

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burdur Öğrenci Yurt Müdürlüğü yemekhanesinin çatı kısmında yangın çıktı.

Giriş Tarihi: 19.11.2013 17:35 Güncelleme Tarihi: 19.11.2013 19:23
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burdur Öğrenci Yurt Müdürlüğü Merkez'inde çıkan yangın güçlükle söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Fevzi Çakmak Mahallesi Şair Nedim Caddesi'nde bulunan yurdun yemekhane bölümünün çatı kısmında Izgara Bacası'nın kurum toplaması sebebiyle saat 16.00'da yemekhane çatısında yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi Burdur Belediyesi itfaiye ekipleri yaptı. Yangına tüm arazözleriyle müdahale eden Burdur Belediyesi İtfaiyesi'ne AFAD Yönetim Merkezi arazözleri de destek verdi. Yemekhane çatısının tümü yanarken, yangın kurumların dökülmesiyle çamaşırhaneye de sıçradı. Çamaşırhanede çıkan yangın hızlı müdahaleyle hemen söndürüldü.
Burdur polisi, öğrencilerin yangından etkilenmemesi için büyük güvenlik çemberi oluşturdu. Öğrenciler yemekhane yanına yaklaştırılmadan odalarına kantine sevk edildi. Odalarında olan öğrenciler ise yangını balkondan seyretti.

VALİ YILMAZ VE REKTÖR SAATCI OLAY YERİNE GELDİ
Olay yerine gelen Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı yetkililerden bilgi aldı. Burdur Vali Yardımcısı Mahir Altunkaya olay yerinde koordineyi sağlarken, Burdur Belediyesi İtfaiye Müdür Hasan Özban'da, itfaiye ekiplerine yardım ederek yangın söndürdü. Yaklaşık 2 saat süren yangında AFAD Yönetim Merkezi'de tüm ekiplerini yönlendirdi. Burdur Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram da 112 Ambulanslarıyla hazır bulundu. Olay yerinde açıklama yapan Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, 'Kredi ve Yurtlar Kurumumuzun yemekhane binasında akşam 16.00 sularında çıkan bir yangınımız var. Şu anda tüm müdahalelerde bulunuldu. Sadece çatı bölümünde yangın var, alt bölümlerde herhangi bir sıkıntı yok. Söndürme işlemine devam ediliyor. Herhangi bir can kaybımız yok. Öğrencilerimizin yemek ihtiyacı konusunda gerekli tedbir kantinde alındı. Öğrencilerimiz yemeklerini yiyecekler. Yarın çatı ve alt mutfaklardaki temizlik yapıldıktan sonra gene çatı yapıldıktan sonra öğrencilerimize yeniden hizmet verilecek. Onun dışında herhangi bir sıkıntımız yok' diye konuştu.
Vali Yılmaz daha sonra olay yerinden ayrıldı.

8 BİN KİREMİT YANDI
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burdur Öğrenci Yurt Müdürlüğü Merkez Yemekhanesi ve Çamaşırhanesi'nde çıkan yangında itfaiye ekipleri söndürme işleminde zorlandı. İtfaiye Müdürlüğü'nün tüm arazözlerindeki su azalınca tankerlerden su çekilerek söndürme işlemi güçlükle tamamlandı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yemekhane binasının çatısında bulunan 8 bin kiremidin ve çamaşırhanede bulunan bir adet çamaşır makinesinin yandığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci yurdunda yangın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN