'Karım beni dövüyor' diye boşanmak istedi

Şiddet gördüğü iddiasıyla eşinden boşanmak isteyen Murat Taştekinoğlu 50 bin TL istedi. Sema Tekinoğlu ise içki içen eşinin şiddet uyguladığını öne sürerek 100 bin TL talep etti

Giriş Tarihi: 20.11.2013
İstanbul'da özel bir firmada çalışan Murat Cem Taştekinoğlu, kendisine şiddet uyguladığını iddia ettiği emlakçı eşi Sema Taştekinoğlu'na "Şiddet, hakaret ve küfür" gerekçeleriyle boşanma davası açtı. İstanbul Aile Mahkemesi'ne avukatı aracılığıyla başvuran Murat Cem Taştekinoğlu, "Eşimle severek evlendik. 5 ay sonra tartışmaya başladık. Beni akrabalarımın ve arkadaşlarımın yanında rencide edip, şiddet göstermektedir. Arkadaşlarımla oturamıyorum. Maç izleyemiyorum. Bir bira içemiyorum. Bana sürekli şiddet uyguluyor" diyerek 50 bin lira manevi tazminat talep etti. Murat Cem Taştekinoğlu vücudundaki darp izlerini gösteren fotoğrafı da mahkemeye sundu.

PSİKOLOG ÇÖZECEK

Alkol yüzünden evliliğinin bittiğini öne süren Sema Taştekinoğlu ise "alkol ve sigara" nedeniyle karşı boşanma davası açtı. Sema Taştekinoğlu, "Alkol ve sigara yüzünden evliliğim bitmiştir. Eşim verdiği sözleri hiçbir zaman yerine getirmedi. Haftada 3-4 gün arkadaşlarıyla buluşup içki içmektedir. Neredeyse her gün eve geç saatlerde gelmektedir. 1 yıllık evlilik süresinde bir kere birlikte dışarı çıktık. İçki içtiği için kendisine şiddet uyguladığım gerçek dışıdır. Alkol düşkünü olan eşim, eve geldiğinde bana şiddet uygulamaktadır" diyerek 100 bin lira maddi, 100 bin lira manevi tazminat talep etti. Çifti sorunları nedeniyle psikoloğa yönlendiren mahkeme, uzman raporu gelince karar verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karım beni dövüyor' diye boşanmak istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN