Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 21.11.2013 07:53 Güncelleme Tarihi: 21.11.2013 15:02
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı ve Güney Ege ile sabah saatlerinde Bursa, Balıkesir, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevreleri ile akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Batı Akdeniz, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Afyon, Uşak ve Konya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, Muğla'nın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, Muğla'nın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıdırım vb. ) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile bu sabah ve gece saatlerinde Balıkesir ve Bursa çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri,zamanla Manisa ve Denizli çevreleri ile gece saatlerinde Kütahya, Afyon ve Uşak çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Kıyı Egede kuvvetli, Muğla'nın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısının parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Konya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Bitlis ve Şırnak çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Siirt çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN