Mehmet’in çilesi sona erdi

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde okula annesinin sırtında taşınan ilkokul öğrencisine Belediye Başkanı yardım eli uzattı.

Giriş Tarihi: 22.11.2013 08:54
Başkan Ruhi Yılmaz'ın talimatıyla alınan tekerlekli sandalyesine kavuşan 5. sınıf öğrencisi Mehmet Demirbaş, artık okula annesinin sırtında gitmeyecek.Dursunbey'e bağlı Süleler köyünde ikamet eden ancak taşımalı olarak Kavacık köyünde öğrenim gören 5. sınıf öğrencisi Mehmet Demirbaş, her gün annesinin sırtında geldiği okuluna artık kendisi gidebilecek. Bedensel engelli öğrencinin taşınma çilesi Dursunbey Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz'ın talimatı ile alınan tekerlekli sandalye ile son buldu. Her gün Süleler köyünden öğrenim gördüğü Kavacık'a minibüsle giden Mehmet'i annesi sırtında okula getirip götürürken, bu durumu fark eden okul idaresi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurdu. Bu durumdan haberdar olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Dursunbey Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz'a konu hakkında bilgi verdi. Başkan Yılmaz derhal talimat vererek engelli çocuk için tekerlekli sandalye alınmasını sağladı.

OKUL GİRİŞİNE RAMPA SÖZÜ

Kavacık İlkokulu'ndaki sınıfında tekerlekli sandalyesine kavuşan Mehmet'i İlçe Milli Eğitim Müdürü Mümin Bayır, şube müdürleri Faruk Balcı ve Ümit Gökdemir de mutlu gününde yalnız bırakmadı. Başkan Yılmaz'ın gönderdiği engelli sandalyesini Mehmet'e teslim eden Milli Eğitim yetkilileri okul girişine bir de engelli rampası yapacakları sözünü verdi. Milli Eğitim Müdürü Mümin Bayır ve Şube müdürü Faruk Balcı'nın kucağında yeni sandalyesine oturan Mehmet, destek olan herkese teşekkür etti. Mehmet Demirbaş'ın mutluluğuna sınıf arkadaşları da ortak oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet’in çilesi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN