Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Berfin'in, yürek burkan dramı

’da doğuştan olan 10 yaşındaki Berfin Yılmaz, her geçen gün zorlaşan şartlar karşısında maddi durumları iyi olmadığından ameliyat olması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Giriş Tarihi: 22.11.2013 15:39
Seyrantepe Mahallesi Adıgüzel Sokak Kümeevlerde ikamet eden 3 çocuklu Yılmaz ailesinin en küçük çocuğu olan Berfin doğuştan . Doğuştan kambur olan Berfin için her geçen gün şartları zorlaşıyor. Maddi durumu olmayan Yılmaz ailesi kızları için yardım bekliyor.
İyileşmek istediğini ve arkadaşları gibi okumak istediğini belirte minik Berfin, arkadaşları tarafından alay edildiğini, okulda çok sıkıntı çektiğini ifade ederek, "Merdivenleri çıkarken nefesim kesiliyor. Teneffüse çıkamıyorum. Okula annem getiriyor beni. Büyüklerimden isteğim beni iyileştirsinler. İyileştiğim zaman rahat bir şekilde koşup eğleneceğim. Okula gideceğim. Okuyup öğretmen olacağım" dedi.

Anne Sariye Yılmaz ise, kızını 2 yaşından buyana İstanbul ve Ankara'daki hastanelere getirdiğini söyledi. Oradaki doktorların sakat kalacağı ve felç olacağını söyleyip tedavisini yamadıklarını ifade eden Yılmaz, "Şu an Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesi'ne götürdük. Oradaki doktor ameliyatını yapacağını söyledi. Bizimde maddi imkanımız olamadığı için bu ameliyatı yapamıyoruz. Yetkililer ve hayırsever vatandaşlar sesimizi duyup yardım ederseler Berfin'in ameliyatını yaparız" dedi.

Baba Mehmet Eşref yılmaz ise, kızını Isparta olmak üzere birçok hastaneye getirdiğini, ameliyatı yapıldığında felç olacağını söylediklerini belirtti. Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesinde Dr. Mehmet Fatih Korkmaz'ın zorlu bir ameliyat sonucunda düzelme olasılığı olduğunu kendilerine söylediğini ifade den Yılmaz, "Burada 3 ameliyat gerçekleşip çocuğumun düzleneceğini söylediler. İlk ameliyatı ise 15 saat sürecek. Çok kanamalı bir ameliyat olacak. Ameliyat sırasında kana ihtiyaç olacak. Çocukta kamburluk var. Nefesi kesiliyor. Kaburgaları eğrildiği için de bir ayağı çekti. Kaburgaları nerede ise ciğerine batacak. Okula zor gidebiliyor. Okula da gittiğinde arkadaşları onunla dalga geçiyor. Berfin'de üzülüp ağlıyor. Okula gitmek istemiyor. Aslında hayali öğretmen olmak" dedi.

Maddi durumu iyi olmadığı için bu ameliyatını yaptıramadığını ifade eden Yılmaz, "Bu ameliyatın gerçekleşmesi için Sayın Başbakamınız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütün hayırseverlere buradan sesleniyorum. Kızımın tedavis için yüklü miktarda para lazım. Gerçekleşecek olan 3 ameliyat sonrası tam olmasa da düzelecek. Bunu da şu anki maddi imkanlarımızla yapmamız mümkün değil" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Berfin'in, yürek burkan dramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN