O şoför 15 ceza yemiş

Giriş Tarihi: 22.11.2013

İstanbul'da üst geçitten uçan ve iki kişinin öldüğü minibüsün şoförü sabıkalı çıktı. Dalbudak'a, 2000'den bu yana 15 trafik cezası kesilmiş

İstanbul Güngören'de üst geçitten, alt yola düşen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği minibüsün şoförü Salim Dalbudak'ın, geçmişte 15 trafik cezası yediği ortaya çıktı. Dalbudak'ın 2000 yılından bugüne kadar yediği 15 cezanın 10'unun, kaza yaptığı minibüs ile seyir halindeyken yazıldığı bilgisine ulaşıldı. Dalbudak, hususi araçlarla da 5 trafik cezası yemiş. Dalbudak'ın minibüsü ile yediği 15 trafik cezasının 7'sinin, fazla yolca taşıma nedeniyle Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ehliyetine yazıldığı öğrenildi. Dalbudak'ın yediği diğer 2 cezaya, Esenler'de gerçekleşen kırmızı ışık ihlallerinin neden olduğu belirtildi. Dalbudak'ın diğer cezası ise kardeşi ve bir arkadaşı ile birlikte dönüşümlü olarak kullandıkları minibüste teknik donanım değişikliği yapmak.

SON CEZA 9 GÜN ÖNCE

2003 yılında aşırı süratli araç kullanmak gerekçesiyle trafik cezası kesilen Dalbudak'a, muayenesiz araçlarla trafikte seyretmekten ötürü de ceza kesilmiş. 2013 yılı içinde kaza yaptığı minibüs ile trafik ekipleri tarafından İstanbul Esenler'de iki defa çevrilen Dalbudak, bu iki çevirmede de fazla yolcu taşımaktan ceza yedi. Kazadan sadece 9 gün önce, 11 Kasım'da ekipler tarafından Esenler'de çevrilen ve kontrollere tabi tutulan Dalbudak'a, o gün yine fazla yolcu taşımak gerekçesiyle trafik cezası kesildi. Öte yandan Beykoz Sahil yolunda önceki gece minibüsüyle seyrederken aracın kontrolünü kaybederek denize uçan Harun Karakaş'ın (24) sağlık durumunun ise iyi olduğunu belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O şoför 15 ceza yemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN