Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kanseri yeneriz evvel Allah'

Giriş Tarihi: 23.11.2013

Cilt kanseri teşhisi konulan ve ameliyattan çıkıp öğrencileriyle oyun izlemeye giden ünlü oyuncu Altan Gördüm: Başka yere sıçradıysa da atlatırız evvel Allah

Cilt kanseri teşhisi konan oyuncu Altan Gördüm, hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Geçen hafta sol göz kapağında çıkan et beni görünümlü kiste yapılan ilk tetkikler sonunda cilt kanseri teşhisi konulan Gördüm, gözünden geçirdiği ikinci operasyonun ardından İstanbul-Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde sahnelenen "Arthur Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı" adlı oyunu izledi. Kendisine "Geçmiş olsun" diyenlere de "İyiyim. Hayat devam ediyor" diye cevap verdi. Hastalığıyla ilgili ilk kez konuşan Altan Gördüm, yaşadığı süreci şöyle anlattı: "Sol gözümün üstünde bir et beni vardı. Ondan rahatsız oldum ve aldırdım. Daha sonra o benin kötü huylu çıktığını öğrendim. Vücudumun başka bir yerinde olsa endişe etmezdim ama göz gibi yumuşak bir dokuda böyle bir şeye rastlanınca tedirgin oldum. Hemen operasyonla orayı temizlediler. Sağ gözümden alınan doku sol gözümün üstüne eklendi. Yüzüm gözüm şiş ama şimdi iyiyim. Başka bir yere sıçrayıp sıçramadığı hafta başında belli olacak. Sıçramamıştır umarım. Öyle bile olsa atlatırız evvel Allah. Hayat devam ediyor sonuçta. Bugün de öğrencilerimle birlikte oyunu izlemeye geldim. Korkulacak bir şey yok."

Vahide en büyük destekçim
İk iyıl önce yakalandığı meme kanserini atlatan eski eşi Vahide Gördüm'ün kendisine çok büyük destek olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, "Vahide ile yollarımız ayırdık ama hayat arkadaşlığımız ve ortaklığımız devam ediyor. Kızım Alize de durumu olgunlukla ve soğukkanlılıkla karşıladı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kanseri yeneriz evvel Allah'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN