Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 24.11.2013 10:01 Güncelleme Tarihi: 24.11.2013 10:08
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Antalya, Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevreleri ile zamanla Kıyı Ege, Marmara'nın batısı, İstanbul, Bursa, Yalova ve Manisa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana ile zamanla İzmir, Çanakkale, Edirne, Balıkesir'in batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneydoğusu ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Adana ile zamanla İzmir, Çanakkale, Edirne, Balıkesir'in batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(Ani sel, su baskını, yıldırım vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir'in batısı ile gece saatlerinde bölgenin batısı, İstanbul, Bursa ve Yalova çevrelerinin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Çanakkale ile Balıkesir'in batısında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale ile Balıkesir'in batısında, güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla, zamanla kıyı kesimleri ile Manisa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra İzmir kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin sağanaklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Diyarbakır çevrelerinin kısa süreli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN