Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamhi'den komşuya kaçak depo davası

Şinasi Kerim Kamhi, depoyu dairesi içine aldığını iddia ettiği komşusuna dava açtı. Kamhi, projeye aykırı yapılan düzenlemenin kaldırılmasını istedi

Giriş Tarihi: 25.11.2013
Başta Profilo Holding olmak üzere çok sayıda şirkette ortaklığı bulunan Jak Kamhi'nin oğlu Şinasi Kerim Kamhi komşusuyla mahkemelik oldu. İstanbul Levent'te bulunan Metrocity AVM'nin 28'inci katında oturan Kamhi, 10 ay önce alt kat komşusu Nezihe Aydemir hakkında kat mülkiyeti yasasına aykırı hareket ettiğini öne sürerek dava açtı. Kamhi, 26'ncı katta oturan komşusunun ortak kullanım alanına dâhil olan asansör holünün deposunu kendi dairesi içine kattığını ve kendisine ait bir yaşam alanı haline dönüştürdüğünü öne sürdü. Aydemir'in dubleks dairesindeki pencerelerinin boyutlarında da projeye aykırı değişiklikler yaptığını iddia eden Kamhi, kimsenin muvafakati olmadan yapılan haksız el atmanın önlenmesini ve eski haline getirilmesini istedi.

'YÖNETİMLE PAZARLIK İÇİN'
Kamhi'nin açtığı davaya cevap veren Nezihe Aydemir ise mimari projede herhangi bir değişiklik yapmadığını belirterek davanın reddini istedi. Asansör holünün mimari projeye uygun olarak kullanıldığını ve 26'ncı katın ortak alanında depo olarak tanımlanmış herhangi bir yerin de bulunmadığını anlatan Aydemir'in avukatı, "Bina nasıl alındıysa müvekkilim de diğer kat malikleri gibi o şekilde kullanmaktadır. Davacının sahibi olduğu daireyi kullandığı günden beri diğer kat malikleriyle ve bina yönetimiyle birçok davası bulunmaktadır. Davacının diğer davalar için bina yönetimi ile pazarlık yapabilmek için kötü niyetli olarak açtığı bu davanın reddini istiyoruz" dedi. Bilirkişi, mimari proje incelendiğinde davalının maliki olduğu dairenin 26'ncı kattan girişinin bulunmadığını ve projeye uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtti. Mahkeme de davalık olan yerde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamhi'den komşuya kaçak depo davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN