Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı iller için yarına kadar sağanak yağış uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 25.11.2013 08:45 Güncelleme Tarihi: 25.11.2013 17:02
Söz konusu meteorolojik uyarıya göre batı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülen yağışların; İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul'un Anadolu Yakası ile Isparta'nın güney çevreleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, yer yer aşırı olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu, hortum vb) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Akdeniz ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; güney yönlerden esecek fırtına (40-60 km/s zaman zaman 80 km/s) ile birlikte Kıyı Ege, Antalya, Manisa, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kütahya ile Isparta'nın güney çevrelerinde kuvvetli (21-50kg/m2), Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimleri başta olmak üzere Muğla, Antalya, İzmir, Aydın ile Balıkesir'in batı kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara, Kıyı Ege ve Batı Adeniz kıyılarında güney yönlerden fırtına şeklinde (40-60 km/s zaman zaman 80 km/s) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bursa, Yalova ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli, Balıkesir'in batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale ile Balıkesir'in batısında, güney yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s zaman zaman 80 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Manisa ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli, kıyılarda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s zaman zaman 80 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevreleri ile Isparta'nın güney kesimlerinde kuvvetli, Antalya'nın kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, batı kesimlerinin çok bulutlu, Eskişehir ile öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı ile gece saatlerinden sonra Konya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop dışında bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Malatya dışında batısı ile Erzurum, Bitlis ve Muş çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den yağış uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN