Kara kış kapıda!

Yağışlar yurt genelinde etkili olacak, yükseklere kar yağacak.

Giriş Tarihi: 28.11.2013 07:46 Güncelleme Tarihi: 28.11.2013 09:25
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, sabah ilk saatlerde Trakya'nın, akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri, Kastamonu'nun kuzeybatısı, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı'nın güneyi, Batman'ın kuzeyi ve Diyarbakır'ın doğusu, sabah saatlerinde İstanbul'un kuzey ve doğusu, Osmaniye ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) olmak üzere kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu,güneybatı kesimlerde kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri, Kastamonu'nun kuzeybatısı, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı'nın güneyi, Batman'ın kuzeyi ve Diyarbakır'ın doğusu, sabah saatlerinde İstanbul'un kuzey ve doğusu, Osmaniye ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, dolu, hortum vb) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, kuzey ve doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah ilk saatlerde Trakya'nın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli ve Sakarya ile sabah saatlerinde İstanbul'un kuzey ve doğusunda yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvveti (30-50 km/saat)olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, kuzey kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvveti (30-50 km/saat)olarak esmesi bekleniyor

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğu kesimleri ile Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Eskişehir'in kuzeyinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde kuzey kesimlerde hafif olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, akşam ve gece saatlerinde Çankırı ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, iç kesimlerde akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvveti (30-50 km/saat)olarak eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van ve Ağrı'nın güneyinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt ile Batman'ın kuzey, Diyarbakır'ın doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kara kış kapıda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN