Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalan tecavüz davası

Giriş Tarihi: 28.11.2013 17:39 Güncelleme Tarihi: 28.11.2013 17:42
Erzurum 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen 'yalan tecavüz' davası 5. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.
Arkadaşlarına tecavüz iftirasında bulunan ve hakkında 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, iftira ve kamu aleyhine suç uydurmak' suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması üzerine Ayşegül K. hakkında Erzurum 3. Asliye Ceza Mahkemesinde 'iftira' suçundan 7.5 yıldan, 30 yıla kadar, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 5 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemi ile 5. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı.

'BU ÇİRKİN İFTİRAYI, İNTİKAM ALMAK İÇİN YAPTIM. PİŞMANIM'
Duruşmada tutuksuz sanık Ayşegül K. ile tecavüz davasında beraat eden müşteki sanıkları hazır bulundu. İfadesini verirken heyecanlı olduğu dikkat çeken Üniversiteli Ayşegül K., şunları söyledi:

"Ben müştekilerden Kadir, Yasin ve Taha'yı tanırım. Okul arkadaşım olan Taha ile 4-5 ay arkadaşlığımız oldu. Bu arkadaşlığımız süre içerisinde birlikte olduk. Taha beni daha sonra, tek ederek başka bir kız arkadaşı ile okula gelmeye başlayınca bu bende ister istemez kıskançlık oluşturdu. Ben o gece alkollüydüm. Kendi rızam ile arkadaşlarla birlikte oldum. Bu öfke ve kıskançlık bunalımı nedeniyle şik'yetçi oldum. Daha doğrusu o gece birlikte olduğum arkadaşlardan şikayet ettim. Bu iftirayı öç almak kastıyla yaptım. Ancak bu çirkin iftiradan ötürü pişmanım"

MÜŞTEKİLER,'ŞİKÂYETÇİ DEĞİLİZ'
Duruşmada müşteki olarak dinlenilen Y.Z. A.K.,K.C., T.O.,B.K.,'Sanık bize haksız bir şekilde iftira atmıştır. Her hangi bir zararımız yok. Sanık Ayşegül K.'dan şikayetçi değiliz' şeklinde ifade verdiler.

'O GECE SARHOŞTUM, SIRAYLA İLİŞKİYE GİRDİLER' YALAN İFTİRASI
A.K. savcılıkta verdiği ifadesinde o geceyi şöyle anlattı:
"Evde bir odaya geçtim ve uyumaya başladım. Gözlerimi açtığımda üzerimde sadece tişört ve hırkam vardı. T.O., yanımda çıplak halde yatıyordu. Sonra sarhoşluğun etkisiyle tekrar uyumuşum. Yine gözlerimi açtım bu kez K.C., benimle cinsel ilişkiye giriyordu. 'Ağabey, dur yapma' dememe rağmen devam etti. Ağlamaya başladım, aradan yarım saat geçmeden Y.Y., üzerindekileri çıkararak yanıma geldi ve ilişkiye girdi. Sarhoş olduğum için kafamı kaldıramıyordum. Sabah, adını A.K. olarak öğrendiğim kişi odaya girdi. Evin sahibi olduğunu, cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Kabul etmedim. Aradan 5- 10 dakika geçmeden A.K., odaya yeniden geldi ve benimle cinsel ilişkide bulundu. Evdekilerden B.K. ise benimle ilişkiye girmedi, ancak kalçalarımı ve saçımı okşayarak tacizde bulundu." Şeklinde ifade vermişti.

AĞIR CEZA'DA BERAAT ETTİLER
T.O. ile önceden sevgili olduklarını ve intikam almak için bu yola başvurduğunu belirten A.K. ise mahkemede şunları söylemişti:
"T.O.'yu çok seviyorum. T., sevgilimdi sonra beni terk etti. Yeni kadın arkadaşıyla birlikte okula gelmeye başladı. İntikam almak için böyle bir plan yaptım ve iftira attım. İşlerin bu noktaya geleceğini düşünemedim. T.O. ve K.C. ile kendi rızamla ilişkiye girdim. Diğer şahıslarla ilişkiye girmedim. Şikayetçi değilim. Yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum her türlü sonuca razıyım. Pişmanım mahkemeniz huzurunda hepsinden özür diliyorum."

55 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Erzurum Birinci Ağır Ceza Mahkemesi, A. K.'nın bu ifadesi üzerine, tutuklu 5 kişinin beraatını kararlaştırarak tahliye etti. Mahkemenin savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine üniversiteli A. K. hakkında Erzurum 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'iftira ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açıldı. Hazırlanan iddianamede sanık A.K. hakkında 5 kişiye iftira atarak cezaevine girmelerine neden olduğu için 'iftira' suçundan 7,5 yıldan 30 yıla kadar, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 5 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istendi.

DOSYA 5. ASLİYE CEZ MAHKEMESİNE DEVREDİLDİ
Erzurum 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava duruşması dosyansın 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devredilmesine karar vererek, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalan tecavüz davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN