Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 29.11.2013 08:34 Güncelleme Tarihi: 29.11.2013 08:38
Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile ilk saatlerde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Bitlis'in güney kesimleri ile Diyarbakır'ın kuzeydoğusunda, öğle saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Çankırı, Sivas, Kayseri ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve batı, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu, zamanla Marmara'da kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz, Marmara'nın kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Bitlis'in güney kesimleri ile Diyarbakır'ın kuzeydoğusunda, öğle saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, dolu, vb) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, doğu kesimlerinin çok bulutlu, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz ile Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Çankırı, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, batı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat)olarak eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bitlis'in güneyi ile Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmur ve yer yer sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt ile Batman'ın kuzey, Diyarbakır'ın doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN