Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 30.11.2013 09:55 Güncelleme Tarihi: 30.11.2013 10:00
Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Zonguldak, Karabük, Ordu ve Siirt çevrelerinde görülecek yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğ Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı bölgelerimizde güney ve güneydoğu, doğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz kıyıları ile gece saatlerinde Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde güneydoğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren güney kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyıları ile Karabük çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN