Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamdan örnek davranış

İstanbul Maslak'ta bir cami imamı camide unutulan ve içinde 60 bin TL civarında döviz bulunan çantanın sahibini hoparlörle anons yaparak buldu.

Giriş Tarihi: 1.12.2013 16:22
İstanbul'un Şişli ilçesindeki Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi Nazmi Akbacı Camisinde görevli imam Mustafa Sin, Cuma namazını kıldırdıktan sonra camide bir çanta bulundu. Çantayı açan imam içinde 15 bin dolar, 7 bin Euro, çeşitli bankara ait kredi kartları ve pasaport görünce çantanın sahibini aramaya başladı. Çantanın içinde herhangi bir adres ve telefon numarası çıkmayınca İmam Sin, cami hoparlöründen anons ederek bulunan eşyayı ilan etti. İçinde pasaport, banka kartları ve 50 bin TL değerinde döviz bulunan çantanın sahibini beklemeye başladı. Kısa bir süre sonra çantanın sahibinin Özbekistan uyruklu Dimitri Kadirof olduğu anlaşıldı. Camiye gelen Kadirof, büyük bir şaşkınlık ve sevinçle çantasını teslim aldı. Dimitri Kadirof, İmam Mustafa Sin'e, memnuniyetini ifade ederken, şaşkınlığını gizleyemedi. Kadirof, kendi ülkesinde bu gibi olaylar karşısında bulunan eşyanın genelde geri gelmediğini ve sahibinin bulunması için kimsenin çaba göstermediğini ifade etti. Kadirof, kendisi çantayı kaybettiğini anladığında perişan olduğunu, ne yapacağını bilemediğini, emanet olan paraları nasıl geri ödeyeceğini ve pasaportu olmadan ne yapacağı düşünceleriyle oturup ağladığını söyledi. Kadirof, kayıp eşyanın hoparlöründen anons edilme fikrinin çok zekice olduğunu ve anonsu duyunca koşarak camiye geldiğini de sözlerine ekledi.

Bu örnek davranış karşısında hem şaşırdığını hem de sevindiğini söyleyen Kadirof, Nazmi Akbacı Camii İmamı Mustafa Sin'e bu örnek davranışı, dürüstlüğü ve fedakar davranışından dolayı teşekkürlerini bildirdi. Cami İmamı Mustafa Sin'in Kastamonu'nun Cide ilçesinden olduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmamdan örnek davranış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN