'Altın vurgun'a suç duyurusu

Giriş Tarihi: 3.12.2013

Mehmet Can Uzun, eşi Lerzan Çelikli'ye ait 200 bin TL'lik altınlarla 110 bin TL'sini emanet ettiği kuyumcu tarafından dolandırıldığı iddiasıyla savcılığa başvurdu

İstanbul'un sosyetik spor salonlarından Hillside Spor Merkezi ve Alarko Holding Turizm Geliştirme Müdürü Mehmet Can Uzun, eşi Lerzan Çelikli'ye ait 200 bin TL değerindeki altınları emanet ettiği kuyumcu tarafından dolandırılıp daha sonra da tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. 2010'da eşine ait toplam değeri 200 bin TL olan altınları çalınmasın diye altın firmasına teslim eden işadamı Mehmet Can Uzun, daha sonra aynı firmaya emanet için 110 bin TL daha verdi.

KÂR PAYI TEKLİF ETTİ

Uzun, alacağını geri istediğinde, firma sahibi Doğan Mete kendisine kâr payı teklif etti. Bu teklifi de kabul eden Uzun, üç yıl sonra parasını yeniden geri istedi, ancak beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. İddiaya göre Doğan Mete, bir süre Uzun'u oyaladıktan sonra kendisinden alacağı olmadığını söyledi. Uzun, Doğan Mete'nin kendisini "Senin paranı yiyip bitirdim, geri ödemeyeceğim. Canım isterse öderim, çok konuşursan sana yapacağımı biliyorum. Seni gebertirim. Ben Midyatlıyım. Kork benden" diyerek tehdit ettiğini öne sürdü. Doğan Mete hakkında dolandırıcılık ve tehdit iddiasıyla iki ayrı suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı.

'ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ'
Mehmet Can Uzun (en üstte), para ve altınlarını verdiği Doğan Mete'nin (üstte) kendisini ölümle tehdit ettiğini öne sürdü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Altın vurgun'a suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN