Minik Batuhan 19 aydır yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 3.12.2013 09:34 Güncelleme Tarihi: 3.12.2013 09:36

Muğla'nın Ortaca ilçesinde Pınar ve Umut Buğday çiftinin 19 aylık çocukları Batuhan, beynindeki sıvı toplanmasının tedavi edilebilmesi için yardım eli bekliyor.

Oğlunun beyninde sıvı toplanması nedeniyle gözlerinin görmediğini anlatan anne Pınar Buğday, 'Oğlum Batuhan doğdu günden bu güne kadar 19 aydır tedavisi için uğraşıyoruz. Hiçbir yerden sonuç alamadık; nereye gittiysek boş döndük. Eşimin düzeli bir işi yok; ben de çalışıyordum ama çocuğum böyle olunca bende çalışamaz hale geldim. Burada Ortaca Kaymakamlığı bize yardım yapıyor ama nereye kadar. Çocuğumun hastalığı Hidrosofoli (Beyinde Sıvı Toplaması) teşhisiyle ameliyat olması gerekiyormuş; oda ameliyat maliyetinin çok yüksek olması sebebiyle bunu karşılayacak imkanımız yok. Beyindeki sıvının oluşması sebebiyle gözleri de görmüyor; 24 saat bize muhtaç. 19 aydır elimizde avucumuzda ne varsa harcadık. Artık gücümüz kalmadı. Eşim iş bulursa çalışıyor; düzenli bir işi yok. Çocuğumuz için büyüklerimizden, yardım severlerden ve bizim sesimizi duyan bu işin uzmanlarından çocuğumuzun tedavisi için yardım etmelerini bekliyoruz' dedi.

Çocuğu doğduğundan beri hastane hastane dolaştıklarını ancak kesin bir cevap alamadıklarını ifade eden baba Umut Buğday da, 'Çocuğumuz her geçen gün kötüye gidiyor. Sabit işim yok, sürekli çalışamıyorum. Ameliyat için 15 bin TL istediler. Bu parayı karşılayacak durumumuz yok. Hastanelere git gel yol paramızı Ortaca Kaymakamlığı tarafından karşılanıyor. Çocuğumuzun bir an evvel tedavi olması gerekiyor. Daha çocuğumuz bir buçuk yaşında ben çocuğumun ameliyat olursa kısa sürede düzeleceğine inanıyorum. Büyüklerimden yardım elini bekliyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Batuhan 19 aydır yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN