Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 4.12.2013 08:26 Güncelleme Tarihi: 4.12.2013 11:21
Yapılan son değerlendirmelere göre; Güney Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla kıyılarında kuvvetli olmak üzere, Güney Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, güney kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege' de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su taşkını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege' de kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Tipi, Çatı uçması, Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bu gece saatlerinde Karadeniz kıyı şeridinde hafif, kıyıların iç kesimlerinde orta kuvvette, bölgenin iç ve yükseklerinde yer yer kuvvetli don olayı beklendiğinden halen zirai faaliyette bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Muğla kıyılarında kuvvetli olmak üzere Güney Ege ve Manisa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Afyonkarahisar, Uşak ile Denizli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla güney kesimleri çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Hakkari, Van, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN