Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makam aracından yunus çıktı

Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, Gürpınar Sahili’nde bulduğu yunusu, Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi’ne hediye etti. Yunusu makam aracıdan çıkaran Kaymakam Ahmet Mesut Demirkol, balığı diğer canlıların arasına yerleştirdi.

Giriş Tarihi: 5.12.2013 11:40
8 ay önce Gürpınar Sahili'nde karaya vuran yunus, Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol tarafından mumyalattırılarak Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi'ne hediye edildi. Kaymakamın makam aracıyla getirilen yunus, aracın bagajından çıkartılarak müzedeki diğer deniz canlısı türlerinin arasına eklendi. Binlerce mumyalanmış deniz canlısının yer aldığı müzede yunus törenle Balıkçı Kenan'a Kaymakam Demirkol tarafından teslim edildi.

Kaymakam Mesut Demirkol, Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'ne hediye ettiği mumyalanmış yunusu her vatandaşın mutlaka görmesi gerektiğini dile getirdi. 8 ay önce yunusun Gürpınar Sahili'ne vurduğunu söyleyen Kaymakam Demirkol, "Vatandaşlarımızın yardımıyla yunusu tespit ettik ve bu balığımızı aldık. Bunu nasıl değerlendirebiliriz diye düşündük. Bunun üzerine Kenan bey ile temasa geçtik. Ve bu yunusu aldık buraya getirdik. Burada da çeşitli işlemlerden geçip, tekrar Kenan beye hediye ettik" dedi.

"MÜZEYE İLK 'YUNUS'U KAZANDIRDI"

Müzesinde hiç yunus sergilemediklerini belirten Balcı, 8 ay önce bir yunusun karaya vurduğu bilgilerini aldıklarını ifade ederek, "Müzemizde yunus hiç yoktu. İlk defa bir yunusumuz oldu. Kaymakamımız da bu balığı görünce 'en iyi müzeye yakışır' dedi ve bu müzenin çok güzel bir detayı oldu" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Beylikdüzü Kaymakamı Demirkol, Balıkçı Kenan'a oluşturduğu müzenin Türkiye'de ve dünyada bir ilk olmasından dolayı 'Üstün Başarı Plaketi' takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makam aracından yunus çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN