Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annenin 'yoga' feryadı

İçişleri Bakanlığı'na dilekçe yazan Emine D., "Yoga, kızımı bize küstürdü. İki sene içinde başka biri oldu, kurtaramıyorum" diyerek yardım istedi

Giriş Tarihi: 7.12.2013
İçişleri Bakanlığı'na "Yardımınıza ihtiyacım var" dilekçesi veren Emine D. kızının gittiği yoga dersleri sonrası değiştiğini ve hayatlarının karardığını ileri sürdü. İçişleri Bakanlığı'nın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazdığı ve inceleme başlatılmasını istediği yoga dilekçesinde vahim iddialar yer aldı. "Lütfen dilekçemi dikkate alın gizliliğe dikkat ediyorum çünkü çok korkuyorum. Yardımınızca ihtiyacım var" diyen Emine D. şunları kaydetti:

TOPLUM DEĞERLERİNE TEHDİT
"İstanbul'da yaşıyoruz. 22 yaşındaki kızım 2009'da yoga grubuna dahil oldu. İlk başta sadece sağlık merkezi gibi gidip geliyordu. Sonrasında grup ile birlikte Türkiye'yi gezip lüks otellerde yoga yapmaya başladı. Sonrasında tavırları değişmeye başladı. Yogadan çok hocadan bahsetmeye başladı. Devamlı görüştüğü arkadaşlarından koptu. Kızımızla hiçbir iletişimimiz kalmadı. Babasına, 'Benimle görüşmek istiyorsanız hocam A.M.'nin kitaplarını okumalı söyleşilerini dinlemeli ve yoga yapmalısınız' diyor. İki senede kızım başkası oldu ve kurtaramıyoruz. Aynı gruba giden kızımın arkadaşının annesi de dertli. Öğrencilere hipnoterapi yapılıyor. Felsefelerinde evlilik, çocuk sahibi olma, geleneksel ilişki karşıtı bir hayat tarzı için cesaretlendiriliyor. Kızlar gezilerde hocaya dokunmak, masaj yapmak, yemeklerde yanına oturmak için birbirleriyle kavga ediyorlar. Toplumun bütün değerlerini tehdit ediyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annenin 'yoga' feryadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN