Dolandırıcı, müdüre tosladı

Giriş Tarihi: 8.12.2013

Tele dolandırıcıların ağına düşen emekli kadın, uyarıya rağmen parasını çekmek için ısrar etti. Müşteriyi oyalayan banka müdürü, polisi arayıp şüpheliyi suçüstü yakalattı

Telefon dolandırıcıları, bu kez sağlam kayaya çarptı... İstanbul Sarıyer'de ikâmet eden Hanifi D.'ye (58) cep telefonu aracılığıyla ulaşan bir kişi, kendisini başkomiser olarak tanıttı. "Adınıza çıkartılan banka kartlarıyla bir suç örgütüne para aktarımı yapılmış. Örgüte operasyon yapıyoruz. Kimseyle konuşmadan doğru bankanıza gidin. Paralarınızı çekerek kurtarın ve istediğimiz noktaya bırakın. Arkadaşlarımız gelip paraları alacak. İnceleme yapacağız. Aksi halde sizi gözaltına almak zorunda kalacağız" dedi.

PARA YERİNE KÂĞIT KOYDU

Tele-dolandırıcı, emekli kadın vatandaşı bankaya yönlendirdi. Sarıyer'deki banka şubesine giden Hanifi D., hesabındaki 10 bin lirayı çekmek istedi. Hanifi D.'nin cep telefonu ile konuştuğunu fark eden ve şüphelenen banka çalışanı E.I.R., "Paranızı neden çekiyorsunuz" diye sordu. "Dolandırılıyor olabilirsiniz" uyarısında bulundu. Hanifi D. "Büfe açacağım" dedi. Şüphelenen E.I.R. işlemi geciktirdi. Banka müdürü polisi aradı. Sivil polis bankaya geldi. Siyah poşet içerisine yerleştirilen düz beyaz kâğıtları para diye teslim alan Hanifi D., cep telefonuyla konuşarak telaşla bankadan çıktı ve siyah poşeti yönlendirildiği noktaya bıraktı. Hanifi D.'yi takip eden sivil polis, poşeti bırakıldığı yerden alan kişiyi suçüstü yakaladı. Şüpheli Yılmaz B., (40) "Bana sadece adresi vererek poşeti almamı söylediler" dedi. Kurye olarak kullanıldığı anlaşılan Yılmaz B. adliyeye sevk edildi ve tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcı, müdüre tosladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN