Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mualla teyze hapisten kurtuldu

Üniversite hayalini gerçekleştiren ancak dershane borcunu ödeyemeyen Mualla Madran'ın yakınları para topladı, Madran son anda cezadan kurtuldu

Giriş Tarihi: 8.12.2013
Aydınlı Mualla Madran (58), hayalini kurduğu üniversiteye gitmek için kayıt yaptırdığı dershanenin senetlerini ödeyemeyince kesinleşen 3 aylık hapis cezasından son anda kurtuldu. Madran, kendi aralarında para toplayıp dershane borcunu yatıran yakınlarına teşekkür etti. Aydın'da üniversite hayalini gerçekleştirmek için 3 yıl önce dershaneye yazılan Mualla Madran, dershaneye gitmesine izin vermeyen eşinden dahi boşanıp Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü kazandı. Ancak dershanenin senetlerini ödeyemediği için icraya verilen Madran'ı mahkeme 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Madran'ın maddi durumu, gecikme faizi ve mahkeme masraflarıyla 3 bin 500 lirayı bulan borcunu ödemeye yetmiyordu. Mualla Hanım, yaşadığı çaresizliği SABAH'a anlatmış ve bir mucize beklediğini ifade etmişti. SABAH'ın haberinden sonra Madran'ın cezaevine gireceğini öğrenen yakınları, kendisine haber vermeden kampanya başlattı. Yakınları aralarında 2 bin lira toplarken dershane yönetimi de gecikme faizi ve mahkeme masrafları alacaklarından vazgeçti.

'BAŞKASI YAŞAMASIN'
Madran, önceki akşam kendine ait sosyal paylaşım hesabından sevdiklerine bir veda mesajı yazdı. Ancak dün tam teslim olmaya hazırlanırken, dershane borcunun ödendiğini öğrenip büyük mutluluk yaşadı. Mualla Madran hislerini, "Ben kurtuldum. Umarım benim gibi kimse de dershane borcu yüzünden hapiste yatmak zorunda kalmaz. Tüm sevenlerime ve anlayışlı davranışlarından dolayı dershane yönetimine teşekkür ediyorum" diye anlattı. Madran, üniversite eğitimine devam edeceğini belirterek, "Tek hedefim üniversite bitirme hayalimi gerçekleştirmek. Umudumun tükendiği noktada benim için bir güneş doğdu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mualla teyze hapisten kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN