Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dikkat! İnternet 'Hızırı' işbaşında

Giriş Tarihi: 9.12.2013

'Hızır Aleyhisselam' kisvesi altında din istismarcılığı yaparak sokakta vatandaşı dolandıran kurnazlar işlerine teknolojiyi de alet etti. İnternetten tanışıp "Hızır'ın öğrencisiyiz" diyen kişiye parasını kaptıranlar çoğaldı. Polis 5 şüpheliyi arıyor

İstanbul'da internetten tanıştığı kişilere kendisini, "Mehmet Nur" adıyla tanıtan bir kişi, fıkra gibi iki dolandırıcılık vakasına imza attı. Dolandırıcı internetten tanıştığı Karagümrük'te yaşayan 42 yaşındaki E.D. ile kısa süre içinde arkadaşlık kurdu. İkili, zaman içerisinde buluşarak görüşmeye ve dini konular üzerine muhabbet etmeye başladı. Geçtiğimiz hafta E.D.'nin çalıştığı iş yerine giden kişi, "Ben 'Hızır Aleyhisselam'ın öğrencisiyim. İslama hizmette yol alıyorum. Davaya yardımcı ol" diyerek E.D.'den 4 bin TL aldı. 3 gün sonra E.D. ile yeniden buluşan dolandırıcı, bu kez yaklaşık 30 bin TL değerindeki arabasını satmasını ve İslam yolunda hizmete katkı sağlamasını istedi. Konuyu yakın arkadaşı ile görüşen E.D., aracı satmak üzereyken dolandırıldığını fark ederek İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yolunu tuttu ve olayla ilgili olarak polise şikâyette bulundu. İkinci olay da aynı kişiye 2 bin lira kaptıran bir kişinin şikayeti üzerine ortaya çıktı. Polise verilen eşkal tarifleri üzerine; iki farklı dolandırıcılık vakasını gerçekleştiren kişinin, aynı şüpheli olduğu tespit edildi. Polis benzer bahanelerle vatandaşları dolandıran beş din istismarcısı şüpheliyi daha arıyor.

DURAKTA TANIŞARAK KANDIRMIŞTI

Soruşturma açan İstanbul Polisi, kamera kayıtlarını inceleyerek paralarla birlikte ortadan kaybolan dolandırıcının peşine düştü. Aynı olay 2013 yılı başında Mecidiyeköy'de durakta otobüs bekleyen Erhan Küçük adlı kişinin başına gelmişti. Küçük'ün yanına yanaşan bir kişi adres sorduktan sonra Küçük'ten, kendisini gideceği yere götürmesini ve fakir bir aileye vermek üzere para vermesini istemişti. Paraları aldıktan sonra sırra kadem basan şüpheli Şüpheli Cafer Özkan (30) halen aranıyor.

Araba şeytan atıdır diyorlar
İstanbul'da geçtiğimiz kasımda Şişli'de bir camide namazını kılan işadamı Şehzade Y.'nin önünü kesen bir kişi, "Ben Hızır Aleyhisselam'ım" dedi. İşadamı, 2 gün sonra Hızır Aleyhisselam sandığı Cem Ö. ve arkadaşı Şamil S. ile buluştu. Şamil S., "Araba şeytanın atıdır, sat parasını getir" dedi. Şüpheye kapılan Şehzade Y., polise gitti. Cem Ö. suçüstü yakalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikkat! İnternet 'Hızırı' işbaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN