Türkiye'nin en iyi haber sitesi

72 bin TL'lik elektrik faturası şaşırttı!

Giriş Tarihi: 11.12.2013 09:40

Erzurum’da esnaflık yapan 39 yaşındaki Adem Baba Yetkin, kullanılmayan evine 72 bin TL elektrik faturası gelmesiyle büyük bir şaşkınlık yaşadı.

72 bin TL fatura karşısında ne yapacağını bilmeyen Yetkin, evini satsa dahi faturayı ödeyemeyeceğini söyledi.

Yakutiye ilçesinde oturan 39 yaşındaki Adem Baba Yetkin'in kullanmadığı boş eve 72 bin 146 lira elektrik faturası geldi. Fatura karşında büyük bir şok yaşayan Yetkin, kullanılmayan bir eve bu kadar yüklü miktarda elektrik parasının gelmesinde bir yanlışlık olduğunu ifade ederken, evini satsa bile faturanın parasını karşılamayacağını söyledi. Adem Baba Yetkin, "Sabah dükkanımda oturduğum sırada apartmanın yöneticisi beni aradı ve böyle bir fatura geldiğini söyledi bende şaka olduğunu zannettim ama gidip gördüğüm zaman gözlerime inanamadım. Elektrik faturasını gidip gördüğüm zaman şaşkına döndüm ve hemen elektrik idaresine gittim. Orada hiçbir yetkili bulamadığımız için elim kolum bağlı kaldı. Boş ve kullanılmaya bir eve bu kadar fatura gelmesi mümkün değil çünkü her ay 10 TL geliyordu yatırıyordum. 72 bin 146 liralık elektrik tüketmemiz imkansız fabrikalarım olsa bile bu kadar fatura gelmez. Bu işin peşini bırakmayacağım eğer kaçak bedellerini bize yüklüyorsalar böyle iş olmaz.

72 bin 146 liralık elektrik faturası karşısında ne yapacağını bilmeyen Adem Yetkin, "Evimi satsam onun parası bile gelen elektrik faturasını karşılamaz. Birçok vatandaşımıza birkaç aydır böyle yüklü miktarda faturalar geldiğini duydum. Bu yanlışlıkların bir an önce önüne geçilmesini ve düzeltilmesini istiyorum. Bu işim peşini kesinlikle bırakmayacağım gerekirse elektrik şirketini mahkemeye vereceğim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
72 bin TL'lik elektrik faturası şaşırttı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN