AVM'de kavgayı kayıtlar çözecek

Sapphire alışveriş merkezinde kavga ettiği kadınla mahkemelik olan Itır Lil Tan, hakaretlerin saptanması için kamera kayıtlarının incelenmesini istedi. Talep kabul edildi

Giriş Tarihi: 12.12.2013
Elite Look Model 2001'de ikinci seçilen ve yurtdışındaki sanat eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönerek küratörlük yapan Itır Lir Tan İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi'nin emzirme odasında çocuğuna süt veren Seda Sezer Ünsal ile ettiği kavgada yaşananların belirlenmesi için kamera kayıtlarının istenmesini talep etti. Duruşmada söz alan Tan, olay gününe ait kamera kayıtlarının bulunduğunu, bunların olaydan sonra karakola gönderildiği yönünde bilgilerinin olduğunu belirtti. Mahkeme, olay gününe ait kamera kayıtlarının alışveriş merkezinden istenmesine, ayrıca bu görüntülerin alışveriş merkezi tarafından ilgili polis merkezine gönderilip gönderilmediğinin sorulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

UZLAŞMA İSTEMEDİ

Hem şikâyetçi hem de şüpheli olan Tan ile Ünsal olayda basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralanmışlardı. Uzlaşmayı reddeden Tan'ın 3 yıl 4 aya, Ünsal'ın ise 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AVM'de kavgayı kayıtlar çözecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN