Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den 3 uyarı

Kar yağışı ve soğuk hava tüm yurdu etkisine aldı. Meteoroloji'den yapılan bu uyarılara dikkat!

Giriş Tarihi: 12.12.2013 08:14 Güncelleme Tarihi: 12.12.2013 09:58
Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışlar; Samsun, Ordu, Giresun, Sinop, İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi ve Bursa'nın batısında kuvvetli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Sinop, İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi ve Bursa'nın batısında kuvvetli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olması bekleniyor.Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, Türkiye genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise yurt genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice, Kıyı Ege ile Akdeniz'in kıyı kesiminde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Sinop, İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi ve Bursa'nın batısında kuvvetli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Ülke genelinde kuvvetlice (30-50 km/s), Kıyı Ege ile Akdeniz'in kıyı kesiminde fırtına şeklinde (60-90 km/s) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi ve Bursa'nın batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden iç kesimlerinde kuvvetli, kıyılarında yer yer fırtına (60-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Kıyılarında hafif olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) ve kıyılarda fırtına şeklinde (60-90 km/s) esmesi bekleniyor. Kıyılarında hafif olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Sinop çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU:
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Bitlis, Bingöl, Muş, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının bölgenin doğusunda yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den 3 uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN