5 aylık kız bebeğe 9 bin lira nafaka

Türkiye'ye getirip birlikte yaşamaya başladığı İranlı kadını kız bebeği olunca terk ettiği öne sürülen Bursalı işadamının, 9 bin lira nafaka ödemesine hükmedildi

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Bursalı işadamı ile Almanya'da tanışan İranlı kadın, İstanbul'a geldi ve burada işadamının kendisine tuttuğu villada yaşamaya başladı. Çiftin bebeği kız olunca, iddiaya göre erkek bebeğe şartlanan işadamı kadını terk etti. İranlı kadın tazminat davası açtı. Mahkeme, 5 aylık kız bebeğe aylık 9 bin lira nafaka bağladı. Almanya Düsseldorf'da özel bir havayolu şirketinde yöneticilik yapan İranlı M.J. (34), bir iş seyahati için Almanya'ya gelen Bursalı işadamı H.D. ile havalimanında tanıştı. İkili arasında bir ilişki başladı. İşadamı H.D., hamile kaldığını öğrenince J'nin İstanbul'a gelmesini sağladı ve kiraladığı bir villada birlikte yaşamaya başladılar. M.J. bir süre sonra hamile kaldı. Ancak iddiasına göre bebeği kız olunca işadamı H.D., "İşlerim kötü gidiyor" diyerek J'yi bıraktı. J., 1 milyon liralık tazminat davası açtı ve 20 bin liralık nafaka talep etti. H.D.'nin yanıt dilekçesini bekleyen mahkeme, J'nin "Yalının kirası ödenmedi. Bebeğimle sokakta kalacağım" iddialarını dikkate alarak 5 aylık bebeğe aylık 9 bin lira nafaka bağladı. M.J. dilekçede şunları anlattı:

'OĞLUM OLACAK DİYE SEVİNİYORDU'
İyi bir işim ve kariyerim vardı. 2 ay peşimi bırakmadı, aradı. İstanbul'a lüks bir otelde 3 gün kaldık. Almanya'ya geri döndüm. Birkaç kez Almanya'ya geldi. Hamile kaldım. Öğrenince ailemle tanışarak evlenmek istediğini söyledi. İstanbul Tarabya'da aylığı 10 bin dolara lüks bir villa kiraladı. Ailemden ayrılıp İstanbul'a yerleştim. Oğlumuz olacak diye çok seviniyordu. Bebek 'kız' olunca benimle ilişkisini kesti. İstanbul'da tek başına beş parasız kaldım. Resmi nikâhlı eşinden de iki kızı vardı. Benim de kızım olunca 'İşlerim bozuldu' diyerek beni terk etti. Ailem beni evlatlıktan reddetti. Saygın bir hayatım ve işim vardı. Bunların hepsini bıraktığım için dönemezdim.
Kızımı Almanya'da dünyaya getirip Tarabya'ya evime döndüm. Kızıma çıkardığım kimlikte ise baba hanesi boş kaldı. Kızımızı üzerine kaydetmesini istedim. Bunu kabul etmediği gibi bir de bebeğe DNA testi yaptırdı. Kızı olduğundan emin oldu. H.D. villanın kirasını bir yıllık peşin ödemişti. Şimdi kontratımız bitti. Bu nedenle evden atılabiliriz. Kızımla sokakta kalacağız. Tek isteğim H.D.'nin bizi sahipsiz bırakmamasıydı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 aylık kız bebeğe 9 bin lira nafaka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN