Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 13.12.2013 08:35 Güncelleme Tarihi: 13.12.2013 17:32
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Batı ve Orta Karadeniz Kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İzmir ve Manisa'nın kuzeyi, Rize, Artvin, Bayburt ve Hatay çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; Ülke genelinde kuzey yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette, Güney Ege ile Akdeniz'in kıyı kesiminde yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR


KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgeler için zirai don uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz kıyı bölgeleri ile iç kesimlerde görülen don olayının, 14 ve 15 Aralık tarihlerinde de devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Don olayının yol açabileceği olumsuzluklara karşı, tarımsal faaliyette bulunan üreticiler başta olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli
olmaları gerektiği kaydedildi.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü ve devam eden kar yağışı nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI:
Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında halen tarımsal faaliyette bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin akşam saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, İzmir ve Manisa'nın kuzey kesimlerinin sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Kıyılarında hafif, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, iç ve doğusunun çok bulutlu, Hatay çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Kıyılarında hafif, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Sinop ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Ordu ile gece saatlerinde Rize, Artvin ve Bayburt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'de çığ tehlikesine karşı eğimin fazla olduğu yerlerde dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Çığ tehlikesine karşı eğimin fazla olduğu yerlerde dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN