Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu acıya yürek dayanmaz

Giriş Tarihi: 13.12.2013 16:17 Güncelleme Tarihi: 13.12.2013 16:18

Malatya'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 5'i öğretmen 6 kişinin cenazeleri, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yeşiltepe Şehir Mezarlığı'nda kazada hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, 'Üzüntümüz büyüktür. Ülkemizin, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için Anadolu'nun her köşesinde, Hakkari'den Edirne'ye kadar özverili şekilde çalışan değerli öğretmenlerimiz bazen hayatları pahasına canla başla çalışmayı sürdürmektedirler. İlimizde elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmenlerimiz, Doğanşehir ilçemiz Gövdeli'de görev yapıyorlardı. Görevlerini ifa ettikten sonra kendilerine ait servis aracı ile Malatya merkeze dönerken üzücü bir kaza sonucunda inşallah şehit oldular' dedi.

Cuma namazına müteakip cenaze namazı kılındı. İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, cenaze namazı öncesinde yaptığı kısa konuşmada, 'Hayatlarının baharında kazada vefat eden öğretmenlerimiz inşallah şehitlik mertebesine ulaşmışlardır' diye konuştu. Gül, daha sonra tek tek cenaze namazlarını kıldırdı. Mezarlıkta 4 cenaze daha bulunması nedeniyle kazada ölen 6 kişiyle birlikte 10 kişinin cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Vali Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Garnizon Komutan Vekili 7. Hava Üssü Komutanı Tuğgeneral Atilla Darendeli, Başsavcı Muzaffer Sayın, askeri ve mülki erkan, mesleki teşekkül ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, parti temsilcileri ve kalabalık bir topluluk katıldı. Cenaze namazından sonra Çetin Kuşbay'in cenazesi defnedilmek üzere Malatya'nın Yazıhan ilçesi Durucasu'ya, Alişan Ergen'in cenazesi Gündüzbey kasabasına, Emine Coşkun'un cenazesi Kayseri'ye, şoför Bilal Andiç'in cenazesi ise Battalgazi ilçesine götürüldü. Öğretmenler Derya Şahin ve Erhan Yaşar ise, Yeşiltepe Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

Geçtiğimiz perşembe akşamı meydana gelen trafik kazasında Derya Şahin (29) Gövdeli İlkokulu 3. Sınıf Öğretmeni, Emine Coşkun (23) Gövdeli ilkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni, Alişan Ergen (26) Gövdeli Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni, Erhan Yaşar (24) Gövdeli Ortaokulu Matematik Öğretmeni, Çetin Kuşbay (29) Gövdeli Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve minibüs sürücüsü Bilal Andiç hayatını kaybetmiş, Doktor Özlem Sarıcı Üzmez (Doğanşehir'de görevli), Hamza Uzan (Gövdeli İlkokulu 1. Sınıf Öğretmeni), Eren Günver (Gövdeli Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni) ve Yunus Hoşhan da (Kapıdere İlkokulu Sınıf Öğretmeni) yaralanmıştı.

TRAFİK KAZASINDA ÖLEN 5 ÖĞRETMEN HAYATLARINI YENİ KURMUŞTU

Malatya'da trafik kazasında hayatını kaybeden 5 öğretmenden çoğunun yeni evlendiği ve kariyerinin başında olduğu öğrenildi.

1984 yılında Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde doğan Derya Şahin, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. 8 yıldır sırasıyla Erzurum, Antalya illerinde çalışan Şahin, 3 aydır Gövdeli İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktaydı. Şahin, evli ve 1 çocuk annesiydi.

1990 yılında Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde dünyaya gelen Coşkun, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. 1 yıllık öğretmendi. Daha önce Kayseri'de görev yapan Coşkun, 3 aydır Gövdeli İlkokulu'nda okul öncesi öğretmeni olarak görev yapmaktaydı. Coşkun 4 ay önce evlenmişti.

1984 yılında Malatya'da dünyaya gelen Kuşbay, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden 2007 yılında mezun oldu. 5 yıllık öğretmendi. Daha önce Kars'ta görev yapan Kuşbay, 4 aydır Gövdeli Ortaokulu'nda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapmaktaydı. Kuşbay 3 ay önce evlenmişti.

1987 yılında Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde dünyaya gelen Ergen, Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü'nden 2010 yılında mezun oldu. 2 yıllık öğretmendi. 2011 yılında Kapıdere Ortaokulu'nda fen ve teknoloji öğretmeni olarak göreve başlayan Ergen 1,5 yıllık evliydi.

1989 yılında Malatya'da dünyaya gelen Yaşar, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden 2011 yılında mezun oldu. 1,5 yıllık öğretmen olan Yaşar, Kapıdere Ortaokulu'nda 2012 yılında matematik öğretmeni olarak göreve başladı. Erhan Yaşar bekardı.

ÖĞRETMENLERİNİ KAYBEDEN OKULLARDA EĞİTİM YAPILMADI


Trafik kazasında 4 öğretmenini kaybeden Gövdeli İlkokulu'nda bugün eğitim yapılmadı. Malatya'da meydana gelen trafik kazasında, Malatya'nın Doğanşehir İlçesi Gövdeli İlkokulu'nda görev yapan Derya Şahin, Emine Coşkun, Erhan Yaşar ve Çetin Kuşbay ile Kapıdere Ortaokulu'nda öğretmenlik yapan Alişan Ergen'in trafik kazasında hayatlarını kaybetmesi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu acıya yürek dayanmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN