13 milyon lira için 1 gün bile yatmadı

Giriş Tarihi: 15.12.2013

Bakıcısı olduğu doktorun 13 milyon lirasını zimmetine geçirmekle suçlanan ve mahkeme tarafından 2 yıl 6 ay hapse çarptırılan Sultan Yıldız, davacı şikâyetini geri alınca beraat etti

Bakımını üstlendiği emekli doktor Türker Varol'un hesaplarındaki 13 milyon lirayı boşalttığı gerekçesiyle, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Sultan Yıldız'a Yargıtay'dan "iyi" haber... Yargıtay, Türker Varol'un şikâyetinden vazgeçmesi sonucu, davanın şikâyete bağlı olduğu gerekçesiyle cezanın düşürülmesine karar verdi. Vurgun parasıyla Porsche marka araç satın alıp lüks yaşam sürdüğü iddia edilen ve dış görünümünü tamamen değiştiren Sultan Yıldız, daha önce doktorun "2 milyon ver uzlaşalım" teklifini de kabul etmemişti. Sultan Yıldız hakkında 2010'da Kadıköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde, "Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak" suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Yıldız, "18 yılımı Türker Varol ile geçirdim. Karı koca gibi yaşıyorduk. Her yere birlikte gidip geliyorduk. Eşinin baskısı ile bu şikâyetlerde bulundu" dedi.

AVUKATLAR: SADECE İŞ İLİŞKİSİ

Varol'un avukatları ise "Sultan Yıldız, Türker Varol'u bir şekilde kandırarak bu paraları elde etmiştir. Paralar bankaya Türker Varol'un rızası dışında aktarılmıştır. 18 yıl birlikte yaşadıkları doğru ancak bu hizmet ilişkisi içerisindedir" iddiasında bulundu. Kadıköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonrası Sultan Yıldız, 2 yıl 6 ay hapis 666 gün adli para cezasına çarptırdı. Pişmanlık göstermediği gerekçesiyle de cezada indirim yapmadı veya ertelemedi. Dosya temyiz istemiyle Yargıtay'a gönderildi. Fakat bu sırada doktor Türker Varol, geçen 11 Temmuz'da Yargıtay'a bir dilekçe göndererek şikâyetinden vazgeçtiğini belirtti. Yargıtay da davanın şikâyete bağlı olduğu gerekçesiyle cezanın düşürülmesine karar verdi.

KENDİNE PORSCHE ALMIŞTI
Doktor Türker Varol'la fotoğraflarını, ilişkilerine delil olarak sunan Sultan Yıldız, parayla da lüks bir Porsche satın almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
13 milyon lira için 1 gün bile yatmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN