35 yıldır siftah paralarını biriktiriyor

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde demirci ustası Yahya Kösece, 35 yıldır iş yerinde yaptığı sabahları aldığı siftah paralarını biriktirerek ilginç bir koleksiyon oluşturdu.

Giriş Tarihi: 15.12.2013 17:46
35 yıl önce iş yerini açan demirci ustası Yahya Kösece'nin ilginç bir merakı var. Yahya usta 35 yıldan bu yana sabah işyerini açtığında yaptığı ilk işin siftah paralarını harcamayarak biriktirdi. Yıllar içinde biriken siftah paraları çoğalınca Yahya Kösece bu paralardan koleksiyon yapmaya karar verdi. Şimdilerde iş yerinde sergilediği siftah paralarının koleksiyonunu müşterilerine gösteren Yahya Kösece 35 yıllık geleneğini hala devam ettiriyor.

35 yıl önce ilk yaptığı işin parasını harcamayarak bu şekilde siftah paralarını biriktirmeye başladığını belirten Kösece, "Bu bendeki de ayrı bir merak. İlk günler siftah paralarını harcamadım biriktirdim. Sonra ki yıllarda bu bende alışkanlık haline geldi. Sabah işyerini açtığımda yaptığım ilk işin parasından mutlaka bir kenara ayırdım. Şu anda koleksiyonumda 1975 tarihli 1 lira da var 1980 tarihli 50 kuruşta var, banknotlarda var. Hala bu ilginç geleneğimi devam ettiriyorum. Sabah işyerimi açtığımda yaptığım ilk işin parasından mutlaka koleksiyonuma koyuyorum" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
35 yıldır siftah paralarını biriktiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN