Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sağlığı çok kötü, hapisten çıkarın'

Giriş Tarihi: 15.12.2013

Çanakkale'de kız kaçıran akrabasını evinde bir gece misafir ettiği için cezaevine konulan 78 yaşındaki Hacer Köroğlu'nun eşi, "Sağlığının kötüye gittiğini ve ölebileceğini öğrendik. Ne olur tahliye etsinler" dedi

Çanakkale'de 4 yıl önce yaşanan olayda, o dönemde 15 yaşında olan ve bir gence aşık olan Büşra Gündoğdu ailesinin zoruyla evlenmesi istenilen Cahit Bayram ve kendi ağabeyi tarafından kaçırıldı. Kendisiyle zorla ilişkiye giren kişiden kaçan kız, asıl evlenmek istediği gence gitti. Jandarmaya zorla kaçırılıp tecavüze uğradığını belirterek şikayetçi oldu. Cahit Bayram ile ona yardım eden kızın ailesi ve kaldıkları evlerin sahipleri gözaltına alındı. İki gencin kaldığı evlerden biri de, 78 yaşındaki 6 çocuk ve 18 torun sahibi Hacer Köroğlu'ydu. Dava sonunda Hacer Köroğlu 5 yıl hapis cezasına çarptırılarak cezaevine konuldu. Üvey kız kardeşinin torununu misafir ettiği için zorla alıkoyma ve hürriyetin yoksun kılma suçlamasıyla 85 gündür cezaevinde bulunan Köroğlu'nun ailesi ise şokta.

"ANNEM EŞİ SANMIŞ"
Oğul Ramazan Köroğlu, "Kız ağabeyiyle birlikte gelmiş ve zorla kaçırıldığını söylememiş. Annem de eşi sanmış. İyi niyetinin kurbanı oldu" dedi. 61 yıllık eşi 77 yaşındaki Ahmet Köroğlu ise "Kızı kaçırdığını bilmiyorduk. Aynı koğuşta kaldığı bir kadın mektup gönderdi. Eşimin çok zor durumda olduğunu, sağlığının her geçen gün kötüye gittiğini ve bir an önce tahliye edilmezse öleceğini yazıyor. Ne olur tahliye etsinler" dedi.

"CUMHURBAŞKANI'NA DİLEKÇE YAZDIK"
Hacer Köroğlu (78) 85 gündür demir parmaklıklar arkasında. Aile aldıkları mektupta yaşlı kadının hasta olduğunu öğrendi. Oğul Ramazan Köroğlu (üstte sağda) ve eşi Ahmet Köroğlu (üstte solda) Cumhurbaşkanı'na dilekçe gönderdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sağlığı çok kötü, hapisten çıkarın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN