Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'25 yılda yanında sigara içtiğim herkesten özür'

Trabzon'da 25 yıldır sigara tiryakisi olan doktor Osman Bulut, 6 ay önce sigarayı bıraktı. Bulut daha önce sigarayla vakit geçirdiği ortamlara giderek herkesten özür diliyor, helallik istiyor

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Trabzon'da 25 yıldır sigara tiryakisi olan doktor Osman Bulut, 6 ay önce sigarayı bıraktı. Sigarayı bıraktıktan sonra sigara kokusundan rahatsız olan doktor, şimdi kahvehane, kafe ve minibüsleri dolaşıp, vatandaşlara "Sigara dumanıyla rahatsız ettiğim için özür dilerim" deyip, helallik istiyor.

"RAHATÇA KOŞUY ORUM "
Kapalı ortamlarda sigara içilmesinin yasaklanmasının ardından sigarayı bırakanların sayısı giderek artıyor. Bunlardan biri de Trabzon'da yaşayan doktor Osman Bulut. Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Acil Servis doktorlarından Osman Bulut 25 yıl boyunca sigara içti. Evli ve 3 çocuk babası olan doktor 6 ay önce sigaraya veda etti. Sigarayı bıraktıktan sonra hayatının değiştiğini söyleyen 18 yıllık doktor Osman Bulut (44), "Ben bir doktorum ancak sigarasız hayatın ne demek olduğunu hiç bilememişim. İnsanlara hayat verirken kendi hayatımızı bitiriyormuşuz da farkında değilmişim. Şimdi o kadar mutluyum ki, o kadar yaşama arzusuyla doluyum ki anlatamam. Yediklerimden tat alıyorum. Rahatça koşabiliyorum. Çocuklarıma doya doya sarılabiliyorum. En güzeli artık o iğrenç koku üzerimde değil" dedi.

"SEN YETERK İ İÇME"
Sigarayı bıraktıktan sonra yanında sigara içilmesinden ve sigara kokusundan rahatsız olmaya başlayan doktor, ilginç bir karar aldı. Daha önce sigara içtiği yerleri dolaşan Bulut, vatandaşlardan özür dileyip, helallik almaya başladı. Bulut, "Sigara içmeyen kişilerin rahatsızlık duyacağını hiç bilememişim. Ne zaman ki kapalı bir yerde sigara kokusu beni rahatsız etti o zaman anladım ki ben insanlara çok büyük haksızlık etmişim. O gün rüyamda, karanlık bir yerde dumanların içinde de gördüm kendimi. Sabah uyandığımda ilk işim daha önceden sigara içtiğim yolcu otobüsleri ve minibüsler oldu. Gittim, oradaki vatandaşlardan özür diledim, helallik istedim. Sonra kafeler, minibüsler, kahvehaneler ve daha başka kapalı ortamlar. Ben helallik isteyince önce şaşırdılar sonra da, 'yeter ki sigara içme, sonuna kadar helal olsun' dediler. Bu beni çok mutlu etti" diye konuştu. Helallik almaya devam edeceğini söyleyen Bulut, "Çünkü vicdanım rahatlıyor. Bu haksızlığı ortadan kaldırmam lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'25 yılda yanında sigara içtiğim herkesten özür'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN