Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce, yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Artvin çevresi, Rize'nin doğu kesimleri ile İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa ve Balıkesir'in kuzey çevreleri, gece saatlerinden sonra Sinop, Samsun ve Ordu çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 16.12.2013 07:18 Güncelleme Tarihi: 16.12.2013 07:23
Yağışların; genellikle yağmur, Rize ve Artvin'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, gece ve sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI: Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında halen tarımsal faaliyette bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Yalova ile Bursa ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin doğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

EGE: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde orta kuvvette olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde orta kuvvette olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Sinop çevrelerinin yağmurlu olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Artvin çevreleri ile Rize'nin doğusu, gece saatlerinden itibaren Samsun ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyılarda yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin doğusunda yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN