Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanınmış modacıya hırsızlık suçlaması

Hakan Akkaya, giyim mağazası açtığı ortağı ile mahkemelik oldu. Birbirlerini hırsızlıkla suçlayan ortaklar hakkında 6'şar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Giriş Tarihi: 16.12.2013
İstanbul'da geçen yıl Nişantaşı'nda dayısının eski eşi Zehra Benek Altolga ile yarı yarıya hissedarı olduğu Altolga Giyim Sanayi ve Tic.Ltd. Şirketi'ni kuran modacı Hakan Akkaya bir giyim mağazası açtı. Ancak ortaklar, şirketin ve mağazanın işletilmesinden kaynaklanan problemler yaşamaya başladı. Mağazanın kapatılması düşüncesi ortaya atılınca Altolga satışa sunulmuş 6 giysiyi, Akkaya ise mağazadaki yazar kasa, masa, led ışıkları ve koltuğu işyerinden gizlice çıkardı. Altolga, karakola başvurarak ortağı Akkaya'dan şikâyetçi oldu.

'HABERİM OLMADAN ALDI'
Altolga mağazanın tüm demirbaş ve dekorasyon masraflarını kendisinin karşıladığını, Akkaya'nın sadece ismini verdiğini ve işyerine pek uğramadığını iddia etti. Akkaya ise işyerinin dekorasyonu, kiralanmasının kendi ilişkileriyle gerçekleştiğini, hatta işyeri için giysileri kendisinin hazırladığını öne sürdü. Altolga'nın kendisinin yaptığı giysilerin satılmasıyla elde edilen parayla kendi özel ihtiyaçlarını karşıladığını ileri süren Hakan Akkaya, Altolga'nın kira borcu, mimarlara verilecek para, elektrik, su gibi borçlarını ödemediğini belirtti. "Kendisi herhangi bir görüşmeye yanaşmayınca, yeni bir kira başlamaması için dükkanı boşaltmak zorunda kaldım" diyen Akkaya, Altolga'nın işyerinden kazanılan paraları kendi şahsi işlerinde kullanarak kendisine ödemede bulunmadığını iddia etti. Savcılık, birbirleri hakkında şikayette bulunan ortaklar hakkında "müşteki-şüpheli" sıfatıyla dava açtı. Hem Hakan Akkaya hem Zehre Benek Altolga hakkında, "paydaş ile malik olunan mal üzerinde hırsızlık ve muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık" suçundan 2 yıl 2 aydan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanınmış modacıya hırsızlık suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN